Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Kez de Başbakan'ı Övdü!

18.04.2011 10:43
Hep Kılıçdaroğlu'nu övecek değil ya bu kez de Erdoğan'ı övdü..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladıktan sonra Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu'nu öven bir çok yazı kaleme almıştı.

Seçimlere iki aydan daha kısa bir süre kala Hakan, Başbakan Erdoğan'ın rakiplerine göre 5 bariz üstünlüğünü yazdı.

İşte Hakan'ın 'Tayyip Erdoğan'ın 5 bariz üstünlüğü' başlıklı o yazısı

GÜNDEM BELİRLEME
Turgut Özal, gündemi belirlemede ve gündemi değiştirmede gelmiş geçmiş en iyipolitikacıydı. Fakat Tayyip Erdoğan onu bile geçti. Çünkü Turgut Özal, gündemi değiştirirken hep "tartışmalı" konulara dalardı. Erdoğan ise hem gündemi değiştiriyor, hem de bunu tartışmalı konulara girmedenyapabiliyor. Örnek: Çılgın proje...

MEDYA YARATMA
Bu zamana kadar birçok lider, kendi medyasını yaratmak için girişimlerde bulundu. Ama hepsi ellerine yüzlerine bulaştırdı. Tayyip Erdoğan, tereyağından kıl çeker gibi kendi medyasını yarattı.

İKAME ETME
Bir kesimin oyunu ve desteğini kaybederken bir başka kesimin oyunu ve desteğini almabaşarısını gösterebilen yegane lider Tayyip Erdoğan'dır. Örnek: Kürtleri küstürürken milliyetçileri kafalaması...

DIŞARIYI KULLANMA
Bu zamana kadar birçok lider, dış politikayı iç politikada elde edilecek başarılar için kullanmaya çalıştı. Fakat hiçbiri bu alanda Tayyip Erdoğan kadar başarılı olamadı. Örnek: "Avrupa'nın göbeğinde Avrupalılara fırça atan lider" diye anılmak için yaptığı atraksiyon.

ADIM ADIM GİTME
Acele etmiyor, her şeyi bir anda yapmıyor: Önce ekibini kuruyor, sonra mayınlı sahayıtemizliyor, temizliği tamamlayınca boşluk bırakmadan duruma hakim oluyor, ardından da kendine ait kılıyor.
  

Bu haber toplam 2524 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri