Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN: KILIÇDAROĞLU ALEVİ VATANDAŞLARI TAHRİK EDİYOR

14.05.2013 16:37
Başbakan Erdoğan, bugünkü grup konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na çok ağır bir suçlamada bulundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, hem CHP'ye hem de Kılıçdaroğlu'na çok ağır bir suçlamada bulundu.

Başbakan Erdoğan, CHP örgütünün Reyhanlı'da "Suriye’den gelen kardeşlerimize karşı bunlar buradan gitsinler” diye çalışma yaptığını iddia etti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından o bölüm;

"Bakın şu anda Reyhanlı’da CHP örgütü çalışmalar yaparak Suriye’den gelen kardeşlerimize karşı “bunlar buradan gitsinler” diyor. Aklı selim sahibi kardeşlerimiz ise “onlar bizim misafirimiz” diyorlar. CHP bunu her zaman yaptı ve yapıyor. Aynı şeyi MHP’de görüyorum"

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun da Alevi vatandaşları tahrik ettiğini iddia etti.

İşte Başbakan'ın konuşmasından o bölüm;

"Türkiye 1950 yılında demokrasiye adıımını attığı andan itibaren CHP egemnliğinn kaynağını halkta aramak yerine her zaman başka yerlerde aramıştır. Halktan teveccüh göremeyen CHP olağanüstü durumları bir fırsata dönüştürmeye çalışmıştır. 10 yıllık iktidarıımızda da bunu gördük. Sandıkta başarılı olamayan CHP, kaostan ve demokrasi dışı yollardan medet ummuştur. Alevi vatandaşlarımızı tahrik eden CHP Genel Başkanı, şu anda da Suriye rejimine destek vererek çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Onların değirmenine su taşıyarak vahim bir hata yapıyor. Daha Reyhanlı'da kara bulutlar dağılmadan çıktılar, hükümetin Suriye politikasını eleştirdiler. Buradan CHP yönetimine ve CHP'ye gönül veren yurttaşlarıma sesleniyorum, CHP Genel Başkanı'nı lütfenn uyarsınlar.

 

Bu haber toplam 1634 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri