Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık'ta Erdoğan-Kılıçdaroğlu görüşmesi

24.06.2012 21:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’nin Türk savaş uçağının düşürmesi sonrası yaşanan gelişmelerle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la Başbakanlık Resmi Konutu'nda görüştü. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

skeri uçağın Suriye tarafından düşürülmesinin ardından Başbakan Erdoğan, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerden görüşme talebinde bulunmuştu. Erdoğan bu çerçevede ilk olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki görüşme saat 14.00'da başladı.

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile CHP milletvekili Osman Korutürk de katıldı.


Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından Kılıçadroğlu Başbakanlık Resmi Konut'tan ayrıldı.

Kılıçdaroğlu görüşme öncesinde yaptığı açıklamada “Kafamızda pek çok soru var. Onları soracağız. Neden Suriye ile savaşın eşiğine kadar geldik? Her yerde bunu sorgulamamız lazım” diye konuşmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde, Suriye tarafından düşürülen uçağın teknik özellikleri ve seyriyle ilgiyi ayrıntıların sunulduğunu belirterek, ''Bu brifingin düzenlenmesini anlamlı buluyoruz. Ancak kamuoyuna yansıyanlar dışında yeni bir bilgi veya yol haritası bizimle paylaşılmış değil'' dedi.

Bu haber toplam 4040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri