Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Kimse operasyon düşünmesin avucunu yalar

02.03.2014 03:34
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Denizli mitinginde konuştu. Erdoğan paralel yapı tanımlamasıyla 17 Aralık darbesinin arkasında Pensilvanya'daki bir zat var diyerek muhalefete yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Denizli mitinginde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

- Öncelikle hakkınızı helal edin kardeşlerim. Trakya'da başka bir heyecan vardı. O yüzden geciktik

- Şu an Özay Gönlüm meydanındayız. Özay Gönlüm ne diyor? (tezahüratlar yükseldi) maşallahınız var. 30 Mart'ın adresi belli oldu. 

- 5 yıl içinde Denizli'ye 7. ziyaretimi yapıyorum. Öncekileri saymıyorum

- Bugün Denizli bambaşka. Bugün Denizli kabına sığımıyor. bugün Denizli coşkusuyla heyecanıyla partisine ve başbakanına sahip çıkışıyla bir başka güzel. allah hepinizden razı olsun. Rabbim yoldaşlığımı kardeşlğimizi daim etsin. 30 Mart seçimleri ülkemiz için milletimiz için Denizli için hayırlı olsun. 

- Hiç endişe etmeyin dik duıracağız dikleşmeyeceğiz. Ahmet Hulusi Efendi adında bir müftüsü vardı Denizli'nin, 15 mayıs 1919'da halkı topladı ve şöyle dedi: Korkmayınız meyus olmayınız bu livai hamdın altında toplanınız ve mücadeleye hazırlanınız. Evet Denizli ümitsi olmadı korkmadı, yiğitliğiyle fedakarlığıyla düşmanı önüne kattı istiklalini ve hürriyetini bir destan olarak yazdı. İstiklal Savaşı'nın kahramanı Denizli İstikbal savaşının da kahramanı oldu.

- Siz sırtınızı devlete dayamadan Denizli'de yatırım yaptınız, Denizli'yi Türkiye'yi büyüttünüz. Denizli her türlü övgüyü hak ediyor. İşte bu sebeple Denizli bizim için çok müstesna bir yere sahip. 

- Sevgili kardeşlerim 95 yıl önce Denizlili ahmet hulusi efendi korkmayın demişti. millet olarak 95 yıl önce korkmadık ümitsiz olmadık. hiçbir badire karşısında korkmadık umutsuz olmadık. her zmankinden çok daha cesuruz. çok daha umutlu çok daha azimliyiz. Bugünlere taşıdığımız cumhuriyetimizi ve milletimi çok daha ileri taşımak için kararlıyız.

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR. AK PARTİ'Yİ TAŞLIYORLAR

- Şunu unutmayın meyve veren ağaç taşlanır. ülkeyi büyüttüğü için Ak Parti taşlanıyor.

- Türkiye'de muhalefet yok. Biz muhalefetsiz iktidar yapıyoruz. Sıkıntımız bu. Kardeşlerim saldırıların hiçbirine boyun eğmedik. eğmeyeceğiz. Tek geri adım atmadan içerde kalkınmayı adaleti mutluluğu, dışarda kardeşliği barışı savunmaya devam edeceğiz. Kim ne derse desin bizim 2023 hedefimiz var.

- 2 trilyon dolar milli gelire doğru yürüyoruz. Kişi başı 25 bin dolar milli gelire yürüyoruz. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10. ülkesi yapmaya çalışıyoruz.

17 ARALIK DARBESİ CHP'NİN DESTEĞİYLE YAPILACAKTI

- 17 aralık'ta Türkiye'nin ilerleyişini durdurmak için bir komplo kurdular. Türkiye'nin milli değerlerini milli hedeflerini yok etmek istediler. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir zaman darbeciler bu kadar aciz duruma düşmedi. 

- 17 aralık darbesi güya CHP'nin desteğiyle yapılacaktı. CHP Meclis'te gerilimi artıracaktı. Sokaklarda kargaşa çıakracaktı. Anayasa Mahkemesine bir başvuru bile yapamadılar.

  - Anayasa Mahkemesi'ne bile başvurmayı beceremeyenler nasıl ülke yönetecek ya?

KASETLE GELDİ KASETLE GİDECEK ONU BEKLİYORUZ

- Ya bu CHP'nin genel müdürü kasetle geldi. o da bir başka kasetle gidecek. onu bekliyoruz şimdi.

- İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı olmuştu biliyorsunuz. Kağıthane'den kayıt yaptırmış ikametini. Nerede oturuyorsun dediklerinde Kağıttepe dedi Oy kullanamadı o sene bilyor musunuz? Sandığı bulamayan oy kullanamayan biris bu ülkeyi yönetebilir mi?

- Bu CHP genel müdürüne daha ne yapsınlar? 

CHP'NİN MÜDÜRÜ İÇİN DE KASET ÇIKARSINLAR DEDİM

- Şimdi yine bir kasetler silsilesi gidiyor. Artık herkes montajcı oldu. Montaj teknolojisi o kadar ilerledi ki  dedim ki bu çakma genel müdür için de söyleyin de bir kaset çıkarsınlar. Fakat Meclis içinde yasak olduğu halde dinletmeler yapıyor. Zannediyor ki oradan bana oy gelecek. Bir şey diyor: Yalancıdan başbakan olmaz. Tek doğru dediği bu. onun için zaten başbakan olamadınız. Çok partili iktidarda bu halk CHP'ye iktidara oy vermedi. 

- Bize iftira atan bu genel müdür SSK Genel Müdürü olduğu zamanlara baksın. 15-20 yıl önce kuyruklarda bekliyor muyduk? İlaçlarımız alabiliyor muyduk? Neden? Çünkü bu genel müdür vardı. Rahşam Affıyla çıkmasa içerdeydi. 

- Ben görevi kimden aldım CHP'den aldım. Yolsuzluklar belediyesi İski'nin başında CHP'li bir genel müdür. İski çöktü. o zaman aldım ben de İstanbul'u. Denizli de berbattı. 12-13 yıl öncesinin Denizli'si kasabaydı. Şimdi bambaşka bir Denizli vardı. Denizli o zamanlar ilçeydi. Adı büyüktü kendi küçüktü. Biz ne yaptık Denizli'yi büyükşehir yaptık. CHP ve MHP karşı çıktı bunu da mahkemeye götürdüler.

- Bunlar hangi yüzle karşınıza gelecekler? Burayı biz yönetiriz diyecekler? Bunları buradan kovmanız lazım. bunlar eli boş dönmeli. eskiden teneke çalarlardı böyle tiplere bunlara bunu yapmak lazım

- Belediyecilik bizim işimiz. İnşallah Denizli 1 Nisan'dan itibaren Osman Zolan kardeşimle daha başka olacak. Çünkü üm mülki sınırlar belediyelerin sınırı olacak ilçelerimiz daha güçlü olacak, İmkanlar tüm ilçelere farklı dağıtılacak. Artık köy yok mahalle var. altyapı üstyapı itfaiyesiyle su kanalizasyon her şeyiyle başka bir Denizli, jeotermal kaynaklarıyla başka bir Denizli. Pamukkale patlayacak göreceksiniz. Oteller yetmeyecek. 

- Sanayide zaten Denizli'nin başka bir yeri var. Tekstil bize yetmiyor. 

BU KOMPLONUN ARKASINDA PENSİLVANYA'DAKİ ZAT VAR

- Biz bu aşkla ilerlerken birileri bize komplo düzenliyor. Bu komplonun arkasında Pensilvanya'daki bir zat var. 17 aralık komplosunun fikir babası o. kasetler oradan çıkıyor. momtajlar oradan çıkıyor. Bunlarda zerre kadar itikadi noktada düşünce de yok. Peygamber Efendimiz'i miraç'tan indirip kamyona indiriyorlar. Beddualar ediyor. Bir müslüman bir müslümana değil herhangi bir insana lanet etmez bizim inancımızda. Bedduaya lanet duaya davet. 

GÜLEN'İN SAVAŞ AY'A RÖPORTAJINI HATIRLATTI

- Hani Savaş Ay vardı ya merhum bir röportaj yapıyordu o zamanlar kaçmamıştı daha Türkiye'deydi Savaş Ay'a o zaman diyor ki Cebrail Türkiye'de parti kursa desteklemem. Güya siyasete karşıymışlar da onun için. Bu zat çıkmış Türkiye'de hükümet devirmeye fitne üretmeye çalışıyor. Bunlarda  takiyye var yalan var fitne var fesat var bunlarda. 

- Kardeşlerim, biz bütün bu olanlara karşı ne diyourz: ya sabır. 

EVİNİZE ABİLER ABLALAR GELİRSE ONLARA BÖYLE DEYİN

- Evinize bazı ablalar abiler gelebilir. Bunlara ne deyin biliyor musunuz? biz halimizden memnunuz biz bu ülkede çok ızdırap çektik. kızımızı başrtülü olarak okullara gönderemiyorduk ama şimdi gönderebiliyoruz. Sen gidebiliyor muydun deyin onlara. Devlet dairelerine kızlarımız bşaörtüyle giremiyordu. Şimdi girebiliyor. Bizim ülkemiz vagondu lokomotif oldu buna mı karşısınız? Siz okullar dershaneler açtınız. Bunları bu hükümet zamanında yapmadınız mı? imkanınız varsa Türkiye'de gelin parti kurun öyle siyaset yapın. Efendiniz gelsin o geçsin partinin başına deyin. ve uğurlayın. 

- Herkes bilen bilmeyene anlatsın. 29 gün kaldı. 29 gün gece gündüz demeden kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

MHP OKYANUS ÖTESİ DERDİ ŞİMDİ OKYANUS ÖTESİNİ GÖREMİYOR

- Bunların yanında bir de MHP var. Susarak saklanarak etliye sütlüye karıştırmadan okyanus ötesi der verir veriştirirdi. Ama şimdi okyanus ötesini göremiyor. Bu üç kafadar dünyayı kendilerine güldürüyorlar. Cürümleri kadar yer yakamaz bunlar.

- İnanın MHP bir iktidar oldu. İktidar değil de hükümet oldu. Ecevit'le 3.5 sene kaldı. sorun MHP'ye 3.5 sene kalmadınız mı? niye kaçtınız 5 seneyi doldurmadan? Çünkü bunlar yönetmeyi bilemezler. Ama AK Parti 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor.

- Denizlilerin bir sözü var: düzgün kurulan tezhah düzgün bez dokur. Bunların tezgahı bozuk. Oradan düzgün çıkmaz. İşte bunlar tezgahı düzgün kuramadılar. 

BU ÜÇ KAFADARI KOMEDİ FİLMİ İZLER GİBİ İZLEYECEĞİZ

- Bu üç kafadarı komedi filmi izler gibi izleyecek yolumuza devam edeceğiz.

ÇOCUKLARINIZI BUNLARIN OKULLARINDAN ALIN

- Kardeşlerim benim sizden bir ricam var. Ben de babayım 2 kız 2 oğlan var. Gelin bunların dershanesinden çocuklarınızı çekin alın. bunların okullarına gidiyorsa çekin alın. Devletimizin okulları size yeter. Sülük gibi emdiler ama sülük bunlardan faziletlidir. Sülük kirli kanı emer bunlar temiz kanımızı emdiler. Çekin alın çocuklarınızı bunlar beddua seansları düzenliyorlar geceleri. Benimle ilgili eşimle çocuğumla ilgili iktidarımızla ilgili. bunlar bunu da yaptılar. 

- Birisi hayır diyorsa hemen yurtlarından attılar. Her şeyleri sömürü üstüne bunlar. Bunların oynlarını beraber bozacağız. Ve bunların hazırladığı tuzak kendi başlarına dönecek. Bumerang gibi onları dönüp vuracak.

İNLERİNE GİRECEĞİZ İNLERİNE

- Paralel yapı ve bunların uzantıları sayesinde bir dosya bahane edilerek 3 bin kişinin telefonları dinlendi. Bir başbakan olarak benim telefonum dinlenemez. Yasaktır. Bunlar benim telefonumu da dinlediler. Cumhurbaşkanını da dinlediler. Askeri de dinlediler. Milletvekillerini dinlediler. Benim eneji bakanımı dinledler. Şimdi yakalandılar. Şimdi bunların inlerine gireceğiz inlerine. 

- Zaman alacak ama yavaş yavaş izlerini sürüyoruz. 30 mart'ta alacağımız oylarla çok daha farklı bir dönem başlayacak.

- Enerji bakanı kimlerle görüşür, Rusya ile İran ile Kuzey ırak ile enerji doğalgaz üzerine görüşür. Stratejik konular bunlar. bunları dinliyorlar.

- Nihat Zeybekci kardeşim Ekonomi bakanı herkesle görüşecek, ama şimdi bu paralel yapı ne aldı ne verdi? ne aldı ne verdi var mı? Türkiye ne aldı ne verdi onu konuşacak ama bunlar hemen montajı yaptılar. Edep ya hu! bunlarda böyle bi şey yok.

- 8 katrilyon Türkiye'ye yatırım yaptık. Türkiye'nin elini zayıflatmak için bunu yaptılar. Sayın Zorlu seni de dinlediler değil mi? 17 Aralık mağduru. öyle mi? Bu ülkede kim taş üstüne taş koyuyorsa onu dinlediler. Olur da ilerde bunu haraca bağlamak gerekirse diye. Şunu şunu yap diye yoksa kaset... 

- 3. havalimanını alan firmaları tehdit ettiler

- 3. köprüyü yapan firmaları dinlediler. hemen yargıya götürdüler.

- daha Kanalistanbul'un ihalesi yapılmadı. önünü kesmek istediler.

- Marmaray'ın önünü kestiler kaç defa. 4 yıl geciktik Marmaray için.

- Geçen gün sis oldu İstanbul'da 2 gün. O Marmaray 3 yüz bin kişiyi taşıdı o gün.

- CHP yapamaz bunları MHP yapamaz. Cumhuriyet tarihinde kaç tünel yapmışlar sorun bunlara. Biz kaç tane tünel yaptık. Dağları deliyoruz dağları. Biz Ferhat'ın siz Şirin. Ferhat Şirin için nasıl dağları deldiyse biz de öyle deliyoruz.

KİMSE OPERASYON DÜŞÜNMESİN AVUCUNU YALAR

- Tek millet dedik, tek bayrak dedik, tek vatan dedik, tek devlet dedik.

- Kimse burada bir operasyon düşünmesin avucunu yalar, karşısında bizi bulur

- On yıl önce denseydi ki Şırnak'ta havalimanı inanır mıydınız? Iğdır'da, Ağrı 'da havalimanı densedydi inanır mıydınız? Bunları yaptık, Hakkari'de de yapıyoruz bu teröristler engelliyor. Yoksa onu da bitirecektik ama bitireceğiz.

- Devletin borçlanma faizi % 63'tü tek haneye düştü.

- çiftçi kardeşim Ziraat bankasından kredi alırken ödediği faiz % 59'du şimdi %5
 

- Ey MHP sen bizden önce iktidardın ya. Bu bankaları batırdınız be! CHP genel müdürü anlamaz bu işlerden. 42 milyar dolar görev zararı önümüze geldi. 

- Sadece zorunlu tasarruf adı altında benim memur işçi kardeşimden 13.5 katrilyon kestiler. Dediler ki memur ve işçiye 13.5 katrilyon borç var. Hemen onu ödedik. Bitmedi dediler konut edindirme yardımı altında da borç var. Şu ana kadar bize ibraz edilen 3.5 katrilyon bunu da biz ödedik. 

- Türkiye ihracatçılar meclisi şubat ihracat rakamını açıkladı: Şubat'ta da %4,3 artışla 12.1 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik.

- 2002 yılında 96 bin otomobil satılmıştı. 2013'te tüm zamanların rekorunu elde ettik 665 bin otomobil satıldı. 

- 2 milon 591 bin buzdolabı sattık.

- En gelişmiş ekonomilerin yerinde saydığı dönemde biz ekonomiyi büyüttük. 

- Bu üç kafadara diyeceğiz, millet size itibar etmiyor. siz montaj yapmaya devam edin. bırakın kaset üretsinler. yalancının mumu yatsıya kadar yanar ama bunlarınki çok erken söndü.

- Denizli'ye söz verdik büyükşehir yapacağız dedik sözümüzü yerine getirdik mi getirdik. 

CHP'LİLERİN ŞEHİR HASTANESİ YALANI

- Belediye Başkanımız Osman Zolan kardeşime güveniyorum. Denizli'de şehir hastanesini yapıyoruz. Her şey tamam. ihalesine hazırlanıyoruz. içinde her şeyi alabileceğiniz dev bir kampüs inşa ediyoruz. CHP'liler bir yalan uydurmuşlar. Bu şehir hastanesini Denizli yerine Manisa'da yapacaklarmış diyorlarmış. Yahu Manisa'daki şehir hastanesinin temeli zaten atıldı o yürüyor. Denizli şehir hastanesinin ihalesini almaya çalışıyoruz biz onu yapmaya çalışıyoruz. 

- Biz hem Manisa'ya hem Denizli'ye şehir hastanesi yapıyoruz.

- Denizlispor'a 40 bin kişilik stadyum yapıyoruz.

- Denizli'ye hızlı tren geliyor. Antalya - Denizli hızlı tren projesine başladık. 

- 2002'de daha hükümet kurulmadan Aydın - Denizli bölünmüş yolunun ilk sözünü ben vermiştim ve bitirdik 8 ayda. Böylece Denizli'yi İzmir'e bağladık.

- 65km'den aldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 4 kat artırarak 332 km 'ye çıkardık

- Cumhuriyet tarihinde 6300 km bölünmül yok yapılmış biz şu 11 senede 17 bin km bölünmüş yol yaptık. Biz icraat üretiriz onlar laf üretir. 

- Bu seçimin en büyük özelliği ne biliyor musunuz? İnsan - Demokrasi - Şehir. bu seçimin başlığı bu. Daima hizmet sloganıyla çıktık

ÇOCUKLAR TABLET İSTEMİYORMUŞ

- Geçen gün paralel yapının gazeteleri bir başlık koymuş diyor ki çocuklar tablet bilgisayarı istemiyor. yalan olur da kuyruklusu bu kadar olmaz. şu ana kadar bizim tablet bilgisayarlarımız yetişmiyor. 675 bin bilgisayar dağıtımı var önümüzde. arkasından 17 milyon tablet ihalesine hazırlanıyoruz.

- Bu anamuhalefetin müdür var ya bu elinde molotof kokteyliyle gezenleri seviyor. Kusura bakmayın ben sevmiyorum. Ben onların ellerinden o moltofları bırakmasını severim en fazla. Biz ellerinde bilgisayarla karanlığı aydınlatacak gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

- Osman Zolan kardeşimi size teslim ediyorum, emanet ediyorum.

KAYNAK: ROTAHABER

  

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri