Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Kızılay Meydanı'nda yapacak halimiz yok

05.12.2012 12:52
Erdoğan: Kızılay Meydanı'nda yapacak halimiz yok

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan Milletvekili Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'yla ilgili olarak, ''Ekibimizle oturur beraberce kapalı oturum yaparız ki bu yasalar içinde var o ayrı bir konu hele hele siyasetçiler olarak, gruplar olarak bunun kararını kendimiz veririz, köşe yazarları bunu belirleyecek değil. Bizim her işimizde temel ilkemiz görüşlerimizi, düşüncelerimizi, tekliflerimizi kendi aramızda istişare ederek nihai kararımızı vermektir. Hangi makamda olursa olsun hangi gücü, hangi iradeyi, hangi iktidarı elinde bulundurursa bulundursun bizim hareketimiz, bizim davamız her meseleyi istişare, her meselede de korkmadan çekinmeden tereddüt etmeden hakkı, gerçeği söylemeyi gerektirir. Bu istişareleri de Kızılay Meydanı'nda yapacak halimiz yok'' dedi.

Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Başkanı kürsüye her çıktığında 'yolsuzluk' diyor. Bugüne kadar bir tek yolsuzluğu ispat edebilmiş değil'' dedi.

DOKUNULMAZLIK KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın parti grubuna verdiği talimat doğrultusunda sadece terör değil, yolsuzluk ve yüz kızartıcı suçlarla ilgili dosyalar da “dokunulmazlıkların kaldırılması” çalışması kapsamına alındı.


Kürsüye her çıktığında yolsuzluk diyor

Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Başkanı tam 2,5 yıldır, kürsüye her çıktığında 'yolsuzluk' diyor. Biz yola çıkarken 3Y prensibiyle yola çıktık. Yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele...Bugüne kadar bir tek yolsuzluğu ispat edebilmiş, belgelendirebilmiş, delillendirebilmiş değil'' şeklinde konuştu.

Erdoğan, ''Türkiye'de AK Parti'ye yolsuzluk ithamında bulunacak bir parti varsa, en son parti sizsiniz. Bize yolsuzluk iftirası atacak olan en son kişi geçmişinde SSK'yı batırmaktan başka marifeti olmayan CHP Genel Başkanıdır. Sen SSK'yı batırdın. Bütün belgeleriyle her şey ortada'' dedi.

O havaalanını yine yapacağız

Hakkari'deki havaalanı inşaatının terör örgütü tarafından engellendiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Ey benim Kürt kardeşim, Hakkarili kardeşim; sana hizmet gelmesini engelleyen bir siyasi partiye nası destek veriyorsun. Bak ben size delille konuşuyorum. Biz size hizmet getirmeye çalışıyoruz. Onlar engelliyor. Duracak mıyız? Durmayacağız. O havaalanını yine yapacağız'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Bu ülkede terör örgütüyle marjinal sol arasında maalesef bir gönül ilişkisi var. Kimi zaman açık kimi zaman da gizli bir dayanışma var. Son seçimlerde Hakkari'de yaşadığımız gibi... Açık net her şeyi orada gördük'' şeklinde konuştu.


Erdoğan, ''Hukuk devreye girince, demokratik kurallar işletilince, parlamento, yani milli irade sorumluluk üstlenince aynı BDP 'yi mazlum olmakla, mağdur olmakla, itilmiş kakılmış olmakla niteleyebiliyorsunuz. Bu ne biçim anlayıştır? 'Sonrası çok daha kötü olur'muş. Bak, bir de tehdit ediyor. Bu ülkede o zaman hukuk niye var? AK Parti iktidarı niye var? Benim vatandaşım sokağa çıkmasın diye mi var?'' dedi.Erdoğan, Kürt kökenli vatandaşlara seslenerek, '' Alnı secdeye varan bin insan, 'la ilahe illallah' diyen bir insan, kalbinde merhamet, kalbinde kutsalı olan, kalbinde yaradanın sevgisi olan bir insan bunlarla aynı yöne bakabilir mi? Soruyorum size'' dedi.

 

Bu haber toplam 1940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri