Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Komplo yok diyemezsiniz

20.03.2014 01:32
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün son yaşanan gelişmeleri dış güçlere bağlayanlara komplocu denilmesinin doğru olmadığı söylemine Başbakan Erdoğan'dan cevap geldi.

TRT Haber ve Spor Yayınları Daire Başkanı Nasuhi Güngör'ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Seçim Özel"de Erdoğan, gazeteciler Ahmet Taşgetiren, Hakan Albayrak ve Nihal Bengisu Karaca'nın gündeme ilişkin sorularına cevap verdi.

DIŞ KOMPLO YOK SÖYLEMİ

Cumhurbaşkanı Abdulah Gül, Danimarka ziyaretinde gazetecilerin sorularını cevaplamış, Türkiye'deki siyasi ortamdan üzüntü duyduğunu söyleyerek, dış komplo iddiasının "üçüncü dünya söylemi" olduğununun altını çizmişti. Gül "Dış komplolara inanmıyorum" demişti.

"YOK DİYEMEZSİNİZ"

Başbakan Erdoğan, TRT Haber'de katıldığı canlı yayında Abdullah Gül'ün bu çıkışına yanıt verdi. "İçeriden ve dışardan büyük bir sarmal var. Yurt dışında verilen reklamları biliyorum. Bir çoçuk ölüyor, bunun için ekmek almaya gidiyordu deniyor katili olarak da beni gösteriyorlar. Ekmek almaya giden çocuğun elinde bilyeler var. Annesi ölümünden beni sorumlu tutuyor. Çocuğun üzerinden patlayıcılar çıkıyor. Çıkıp derseniz bu uluslararası komplo değildir diye bu olmaz." ifadelerini kullandı.

ensonhaber

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri