Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Kurban Vekaletini Hangi Kuruma Verdi?

03.10.2013 01:34
Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Erdoğan'ın toplam 7 hisse kurban bağışını Türk Kızılayı'na verdiğini açıkladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KızılayYönetim Kurulu'nu kabul etti. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen kabul, yaklaşık 1 saat sürdü. Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile Kızılay'ın meseleleri, Türkiye'deki afet, kan ve yurt dışı operasyonlarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını aktardı.
 
Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Erdoğan'dan, kurban vekaletini Kızılay'a vermesini istediklerini ifade eden Akar, şunları söyledi:
 
"Kendisi de kabul buyurdular. Toplam 7 hisse kurban bağışını Türk Kızılayı'na yurt dışı ve yurt içinde kesilmek üzere tevdi ettiler. Bu durumdan ve Kızılay'a duyduğu güvenden dolayı Sayın Başbakanımıza çok teşekkür ettiğimizi arz etmek isteriz."
 
Türk Kızılayı olarak, bu yıl yurt içinde olduğu gibi yurt dışında Afrika, Asya ve Balkanlar'da vekaletle kurban kesim kampanyası başlattıklarını bildiren Akar, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala'nın da kampanya kapsamında vekaletlerini Kızılay'a verdiğini söyledi.
 
Akar, kurban bedellerinin bir hisseye yurt içi 575 lira, yurt dışı 300 lira olduğunu belirterek, hayvan fiyatları ucuz olduğu için yurt dışında daha ucuz maliyetle kurban kesilebildiğini kaydetti.
 
Kızılay'ın Bangladeş, Pakistan, Kenya, Cibuti, Somali, Etiyopya, Kosova, Bulgaristan, Karadağ, Bosna Hersek ve Makedonya'da kurban kesimleri yapacağını dile getiren Akar, Başbakan Erdoğan'ın Saraybosna için 3 hisse, Pakistan için 3 hisse ve yurt içi bir hisse olmak üzere toplam 7 hisse kurban kesim vekaleti verdiğini bildirdi.habervaktim
Bu haber toplam 1660 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri