Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Manisa'da HDP'yi bombaladı!

05.06.2015 01:22
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisalılara hitap ettiği konuşmasında muhalefet partileri için ağır ithamlarda bulundu.

Manisa'da düzenlediği mitingde seçim öncesi son mesajlarını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerine dönük suçlamalarına tam gaz devam etti.

CHP, MHP ve HDP'nin PKK, cemaat ve Ermeni lobileri ile ittifak kurduğu iddiasını tekrar eden Erdoğan "Tüm bunlar kimi destekliyor? 6, 7, 8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp, 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor." dedi. Bu ittifakta baş rolü HDP'nin aldığını savunanErdoğan "Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Koalisyon hükümeti 23.5 milyar dolar borçla bize hükümeti devretti. Bu borcu kim ödedi tabiki biz ödedik. Daha sonra IMF bizden borç istedi. Biz yeni Türkiye diyerek yola çıktık. 

BORÇ ALAN EMİR DE ALIR

Kardeşlerim unutmayın borç alan emir de alır. Türkiye'yi hükümet değil, meclis değil IMF yönetiyordu. Davos'a gidişim de van minut dediğimiz Davos vardıya. IMF'nin başkanına dedim ki bak siz bize kredi açtıysanız biz size bu borcu ödeyeceğiz ama siz Türkiye'yi yönetmeyi düşünüyorsanız buna izin vermeyiz dedim. Adam renkten renge girmeye başladı. Ülkeyi yönetmeye gelince kusura bakmayın bu ülkeyi ben yönetiyorum dedim. Gidiş o gidiş borçlar da bitti.

DEVLETİN CEBİNDEN 5 KURUŞ ÇIKMIYOR

Biz her zaman ne aldatan olacağız ne de aldanan olacağız dedik. Olmayan şey dağıtılmaz önce kazanacaksınız. Bunlar sadece dağıtma sözü veriyor. İstanbul'da 3.Havalimanı yapılıyor. 12 Milyar euro maliyetle yapılıyor. 25 yıllık kiralama dönemi başladı. Kira olarak 22 milyar euro ödeyecekler. İş bilenin kılıç kuşananındır. Devletin cebinden 5 kuruş para çıkmıyor.

BUNLARIN HEYBESİNDE SAMAN BİLE YOK

Bunların yaptıklarını çok güzel bir Manisa türküsü özetliyor. Karşıdan gelir oğlu serviye benzer, boyu bakmayın çalımına heybesi samandır. Bunların heybesinde millete dair hizmet yok. Bunların heybesinde saman bile yok. Bunların heybesinde yalan, hakaret, tehdit var.

CEMAAT-PKK-KANDİL-ERMENİ-CHP-MHP-HDP İTTİFAKI!

Bakıyoruz, daha seçimler yapılmadan seçim süresi için, seçim sonrası için bahane üretmeye başladılar. Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar. Ey benim Manisalı kardeşim, oyunu görüyor musun? CHP destekliyor, MHP destekliyor, Pensilvanya destekliyor, Ermeni lobisi destekliyor. Kandil zaten komuta merkezi durumunda, emirler oradan geliyor. Tüm bunlar kimi destekliyor? 6, 7, 8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp, 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor.

HDP BU MİLLETİ NE SANIYOR?

(Meclise girmezsek şöyle olur, böyle olur) diye, bir yanda eş başkanlar, bir yanda Kandil, bir yanda bunların destekçisi olan yerli, yabancı medya gece gündüz milleti tehdit ediyorlar. Siz bu milleti ne sanıyorsunuz? Çanakkale'yi, Kut'ül Ammare'yi, Kurtuluş Savaşı'nı ne çabuk unuttunuz? 1950 demokrasi zaferini ne çabuk unuttunuz? Milletimiz 12 yıldır seçimiyle, referandumuyla 9 defa size bu tehditlerin işe yaramayacağını göstermedi mi?

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri