Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Erdoğan'ın mezarı

24.10.2012 17:07
Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz yıl vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'a aile kabri yaptırdı. "Erdoğan Ailesi" olarak yapılan kabrin içindeki iki boş yerden birinin Erdoğan'ın kendisine ait olduğu belirtiliyor.
Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz yıl vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'ın mezarını yaptırdı. Erdoğan, Karacaahmet'teki aile kabrine iki kişilik de mezar yeri bıraktı.
 
Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz yıl 7 Ekim'de vefat eden annesini Karacaahmet Mezarlığına defnetti. Erdoğan'ın kaptan olan babasının kabri ise Kasımpaşa'daki Kulaksız mezarlığında bulunuyordu.
 
Başbakan Erdoğan, Tenzile Hanımın vefatından sonra babası Ahmet Erdoğan'ın kabrini de annesinin yanına taşıdı.
 
MEZAR TAŞINDA NE YAZIYOR?
 
Tenzile Erdoğan'ın birinci vefat yıldönümünde kabri görkemli bir şekilde yapıldı. Rotahaber'in görüntülediği aile kabrinde büyük harflerle Osmanlıca yazı ile "Erdoğan Ailesi" yazıyor. Bu yazının üst tarafında ise Rahman Suresinden bir ayet yer alıyor.
 
"Külle men aleyha fan" (her şey fanidir) ayeti yuvarlak bir alanda "istif" denilen usulle yer alıyor.
 
İKİ BOŞ MEZAR YERİ KİMİN?
 
Başbakan Erdoğan, annesine düşkünlüğü ile bilinen bir isim. "Erdoğan Ailesi" olarak belirlenen aile kabrinde 4 mezar yeri bulunuyor. En solda babası Ahmet Erdoğan, onun yanında ise Tenzile Erdoğan'ın kabri bulunuyor.
 
Kalan iki mezar yerini ise Başbakan Erdoğan'ın "hak vaki olduğunda" diyerek kendisi için ayırttığı belirtiliyor.
 
Annesinin vefat yıldönümündeki mevlitte Kur'an okuyan Erdoğan, anne ve babasının mezarını arefe gününden bir gün önce ziyaret etti.
 
Öğrenildiğine göre, arefe günü halkın mezar ziyaretleri yapması dolayısıyla Erdoğan'ın kimseye engel olmaması için bu ziyareti bir gün önceye aldı.
 
SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN'IN KABRİ
 
"Erdoğan Ailesi"nin kabrinin hemen baş ucunda ise Süleyman Hilmi Tunahan'ın kabri bulunuyor. Kubbeli olarak inşa edilen mezarda yatan Tunahan, Kur'an öğretmeyi kendilerine hizmet yöntemi olarak seçen cemaatin kurucusu olarak biliniyor.
 
Kaynak: ROTAHABER / ÖZEL 
Bu haber toplam 52228 defa okunmuştur
Başbakanı beğenmeyenlere
S Sağlam
İşte görün çamur attığınız adamı.Hoş ,annesini uzaya da defnettirse şu kadar hizmeti yapmış bir insan benim için değerlidir.Lakin arkasında başta Hz.Allah 'ın yardımı olmak üzere maneviyat ordusunun ve devrin tasarruf sahibinin kapı gibi durduğuna imanım tamdır.Yoksa bu kadar büyük işler ,on kaplan gücünde fantom olsanız on seneye sığmazdı.
03 Aralık 2013 Salı 21:53
Beğendim (8)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
Ahirettede
dili diken
O mübareklerle beraber olun inşallah.
24 Ekim 2012 Çarşamba 22:07
Beğendim (16)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri