Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan milli tankımız Altay'ı tanıtıyor

15.11.2012 15:43
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk milli muharebe tankı Altay’ın tanıtım töreninde konuşuyor.

Projenin kritik tasarım aşamasının proje hazırlama takvimine uygun olarak üretileceğini öğrendim. Bunu biraz daha öne çekme müjdesini de bana verdiler. Gerçekten bu ülkemizin gücüne güç katacaktır. İlk testleri yapılacak. Doğrulama test süreçleri başlatılacak. Bu süreç tamamlandıktan sonra seri üretime de geçilecek.

Bu proje dünya savunma liginde üst basamaklara yükselmemize büyük katkı sağlayacak. Seri üretimine de zaman kaybetmeksizin başlayacağız. Gereken kararları zamanında alacağımızdan da kimsenin endişesi olmasın. Türkiye Altay tankının üretimi sırasında çok büyük savunma sanayii yatırımları da kazandı. Otakar tesislerinde elektromanyetik güvenliğin test edileceği yansımasız oda kuruldu. Tank pisti ülkemize kazandırıldı. İklimlendirilme odası yapıldı, balistik koruma enstitüsü kuruldu. ASELSAN ve yine Otokar tesislerinde altı eksenli simülatör kuruldu.Biz sadece bir tankın üretimini gerçekleştirmekle kalmıyor eğitim ve ekonom adına çok büyük araçları ülkemize kazandırıyoruz.
 
Şerife bacının donarak şehit olduğu günden bugüne tam 82 yıl geçti. Bu 82 yıl boyunca neden kendi silah, helikopterimizi neden yapmadığımızı, neden geri kaldığımızı sorgulamak zorundayız. Gazi Mustafa Kemal'in yaptığı adımlar neden devam ettirilmedi? Gizli bir el tarafından hep durduruldu. 
Bu haber toplam 1890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri