Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Molotof kokteyli ile bu ülkede siyaset yapamayız

11.12.2014 01:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç Güvenlik Reformu'na ilişkin, "Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Sempozyumu Galası ve Türkiye Petrolleri 60. Yıl Resepsiyonu'nda gazetecilerin soruları üzerine, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın İç Güvenlik Reformu'na ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

"YARGIDAN KURTULAMAYACAKLAR"

İç Güvenlik Reformu ile yapılacak düzenlemelerin tamamen toplumun düzenini korumaya, huzurunu sağlamaya yönelik olduğunu belirten Erdoğan, "Bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenler, bunun yegane sorumlusu olur. Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" ifadesini kullandı.

Erdoğan: Molotof kokteyli ile bu ülkede siyaset yapamayız İZLE

"ŞU ANDA HAZIRLANAN PAKET BÖYLE BİR PAKET"

Hükümetin İç Güvenlik Reformu ile atmış olacağı adımın çok isabetli bir adım olduğunu ve milletçe bu adımın yanında durmak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Molotofkokteylleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle bir siyaset yapılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Vatandaşın camını, çerçevesini indirenlere sıcak bakamayız. Halkımızı, insanımızı, et dağıtmaya giden vatandaşımızı, bu gençleri öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız. Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şu anda hazırlanan paket böyle bir paket. Hayırlı olsun diyorum" değerlendirmesinde bulundu.

DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMALARI

Bugün gazetesine açıklamalarda bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş İç Güvenlik Reformu'na ilişkin ''Kobani olayları bahanesiyle çıkarılmak istenen bir yasa'' iddiasında bulunmuştuDemirtaş, güvenlik paketini "Sokakta engelleriz" diyerek hükümeti tehdit etmişti.

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri