Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan,NATO Zirvesi'ne katılıyor

26.08.2014 20:43
Erdoğan'ın; NATO'nun Galler Zirvesi çerçevesinde ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ikili görüşmeler yapması planlanıyor.

28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak olan Recep Tayyip Erdoğan; Çankaya Köşkü'ndeki görevinin ilk haftasında Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'ne katılacak. Erdoğan'ın; NATO'nun Galler Zirvesi çerçevesinde ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ikili görüşmeler yapması planlanıyor.

NATO ZİRVESİ, 4-5 EYLÜL'DE GALLER'DE

Milliyet'in haberine göre, Cumhurbaşkanlığı'ndan bugün  yapılan duyuruda, Seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4 - 5 Eylül tarihlerinde NATO  zirvesi için Galler'e ziyarette bulunacağı açıklandı. Erdoğan, ilk yurt dışı gezisini devlet kültüründe artık bir gelenek haline gelmiş olan KKTC  ziyareti ile başlayacak. Erdoğan, 1 Eylül'de KKTC'ye günübirlik ziyarette bulunacak. Erdoğan, 3 Eylül'de de Azerbaycan’a  gidecek. Erdoğan, 4 Eylül'de ise Galler'e hareket edecek. Birleşik Krallıklar’ınev sahipliğinde yapılacak NATO Zivresi'nin en önemli gündem maddelerinden birini, terör örgütü IŞİD'in Suriye ve Irak'taki etkinliği oluşturacak.

ERDOĞAN, OBAMA, MERKEL VE CAMERON İLE GÖRÜŞECEK

Zirve sırasında Erdoğan'ın,ABDBaşkanı Obama ile önemli bir ikili görüşme yapması planlanıyor. Erdoğan'ın İngiltere Başbakanı Cameron ve Almanya  Başbakanı Merkel ile görüşmesi de bekleniyor.

Bu haber toplam 1846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri