Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'dan Barzani'ye mektup

21.06.2014 15:36
Başbakan Erdoğan, Irak Kürdistan Bölgesel Hükümeti Başbakanlığına seçilen Neçirvan Barzani'ye kutlama mektubu gönderdi.

Başbakan Erdoğan’ın Neçirvan Barzani’ye gönderdiği kutlama mektubu, Kürdistan Bölgesel Hükümeti’nin resmi internet sitesinde yayınlandı.

MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

"Değerli Başbakan, değerli kardeşim" diye başlayan mektupta Erdoğan, 8. Irak Kürdistan Bölgesel Hükümetin ilanı ve Neçirvan Barzani’nin başbakan olmasında memnuniyetini dile getirdi. Yeni hükümetin tüm Irak ve bölge için hayır ve güzelliklerin sebebi olmasını ve bunu umut ettiğini belirten Erdoğan mektupta şu ifadelere ver verdi;

"OLUMLU DEĞERLENDİRİYORUZ"

"Kuşkusuz nasıl ki bu görevi başarılı olarak yapıldıysa bu sefer de aynı şekilde iyi olarak yapacaksınız. Biz Irak Kürdistan Bölgesinin büyüme ve hizmete yönelik ekonomik atılımlarını olumlu değerlendiriyoruz. Ben bu son yıllarda ilişkilerimizin yüksek bir seviyeye çıktığını ve yeni hükümetle bu ilişkilerin tüm alanlarda büyüyeceğine ve genişleyeceğine inanıyorum. Bu çerçevede ülkemiz, Irak Kürdistan Bölgesine verdiği sözlere bağlılığı devam edecektir.

"IRAK'IN İÇİNDEN GEÇTİĞİ BU ZOR SÜREÇTEN ÇIKMASI İÇİN.."

Irak’ın içinden geçtiği bu zor süreçten çıkması için bugün daha fazla ikili ilişkilerde ortaklık gerekiyor. Ben bugünlerin kısa bir süreç olduğunu ve bu zor günlerin devam etmeyeceğini düşünüyorum.

"DİLERİM Kİ MESUD BARZANİ'YE ULAŞTIRIRSINIZ"

Şüphesiz bu tür adımlar Kürt ve Türkmen kardeşliğini güçlendiriyor ve ben bu konuda içim rahat ki yeni hükümetle yönetiminiz, Irak Kürdistan Bölgesinde yaşayan Türkmenlerin hak ve menfaatlerini koruyor. Dilerim ki sıcak selam ve hürmetlerimi de Sayın Mesud Barzani’ye ulaştırırsınız."

Bu haber toplam 1626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri