Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan o partiye resti çekti! Gitmeyecek

04.05.2015 09:20
Erdoğan'ın bugünkü Siirt ve Mardin programlarında belediye başkanlığı ziyareti yer almadı. Batman ve Diyarbakır'da DBP'li Başkanlar Erdoğan'ı karşılamamış ve kriz çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Batman ve Diyarbakır ziyaretleri ile gündeme gelen belediyebaşkanlığı ziyaretleri krizinin, DBP'nin tavrı nedeniyle Siirt ve Mardinziyaretlerinde de yeniden yaşanması ihtimali gündemde öne çıktı.

Erdoğan'ın, bugünkü Siirt ve Mardinziyaretlerinde belediye başkanlığı ziyareti yer almadı.

BATMAN VE DİYARBAKIR'DA BELEDİYE ZİYARETİ OLMADI

Cumhurbaşkanı'nın il gezilerinde standart üç ziyaret yer alıyor.
Bunlar valilik, belediye başkanlığı ve garnizon komutanlığını ziyaret olarak sıralanıyor.
Erdoğan'ın, 2 Mayıs'taki Batman programında belediye ziyareti yer almadı.
Erdoğan, Batman Belediye Başkanı Özdemir kendisini karşılayan heyette yer almadığı için programda bir değişiklik yapma gereğini duymayarak belediye ziyaretinde bulunmadı.

"DAĞDAN EMİR ALDILAR"

Ancak Diyarbakır programı ise 2 Mayıs'ta Sabah saatlerinde değiştirildi. Programda değişiklik yapılarak; Cumhurbaşkanı'nın, 2 Mayıs'ta saat 16.15'de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edeceği duyuruldu. Ancak Diyarbakır büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Erdoğan'ı Diyarbakır'da karşılayan heyette yer almadı. Erdoğan da, bunun üzerine Diyarbakır'da belediye ziyaretini iptal etti. Böylece Erdoğan'ın Diyarbakır programı bir gün içinde iki kez değişmiş oldu.

Erdoğan, kendisini devlet kültürü çerçevesinde karşılamaya gelmeyen belediyebaşkanlarının PKK'yı kastederek dağdan emir aldıklarını dile getirmişti. Erdoğan, bugün saat 12.15'te Siirt Valiliği'ni ziyaret edecek. Saat 13.00'te ise toplu açılış töreninde halka seslenecek.

KOMANDO TUGAYINA ZİYARET

Saat 14.30'da TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu Açılış Töreni 'ne katılacak olan Erdoğan, saat 15.00'te Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'na ziyarette bulunacak.

MARDİN PROGRAMI

Erdoğan, Siirt'ten Mardin'e geçecek. Saat 16.00'da Karayolları Parkı'ndaki toplu açılış töreninde halka hitap edecek. Ardından Mardin Valiliği'ni ziyaret edecek.

Erdoğan'ın, Siirt ve Mardin programlarında belediye başkanlığı ziyaretlerinin yer almaması dikkat çekti. DBP'nin Cumhurbaşkanı'nı karşılamaya belediye başkanlarının gitmemesi yönündeki kararı ve tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı'nın da, istemesine rağmen belediyebaşkanlığı ziyaretlerini iptal ettiği belirtildi.

AHMET TÜRK DE AYNI TAVRI GÖSTERDİ

Erdoğan'ın ziyareti sırasında Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bahçıvan'ın karşılama heyetinde yer almayacağına ilişkin bilgi nedeniyle Erdoğan'ın programında belediyeziyareti yer almadı. Aynı şekilde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretine de programda yer verilmedi.

Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri