Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan o savcıya fena yüklendi

29.12.2013 23:10
Başbakan Erdoğan Manisa'nın Demirci ilçesinde toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan bildiri dağıtan savcı Muammer Akkaş'a çok sert ifadeler kullandı.

Erdoğan Manisa'nın Demirci ilçesinde yaptığı konuşmada Savcı Muammer Akkaş'a hitaben sert ifadeler kullandı.

Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları

Biz inançlı milli değerlerine bağlı muhafazakra demokrat bir gençlik istiyoruz. Onlar geleceğin yeni Türkiye'sini inşa edecek. 

Bizim gençliğimiz elinde molotof kokteyliyle dolaşmayacak. 

Bizim dinimizde kavmiyetçilik, ırkçılık siyah beyaz ayrımı yok.

Bizi ayıramayacaklar bölemeyecekler.  Bu vatanımız üzerinde kimse operasyona kalkışmasın. Bizi ayırmaya çalışanlara cevap verdik. 

Devletin içinde paralel devlet olamaz. Buna gayret edenler bilsinler ki karşılarında bizi bulacaklar. Kim olursa olsun karşılarında bizi bulacaklar. Hangi meşrepten olursa olsun... Hizmeti istismar etmek suretiyle, cemaat istismar etmek suretiyle tertemiz kardeşlerimizi bölmeye gayret etmek suretiyle ve onların üzerinden rant elde etmek isteyenler karşılarında bizi bulacaklar. Çünkü bu ülke 76 milyonundur. Biz 76 milyonun hükümetiyiz. Bu ülkeyi bölmeye parçalamaya kimse cüret edemez. Herkes yerini bilecek. İşte son olan olayları görüyorsunuz. Uluslar arası boyutu var ulusal boyutu var. Kardeşlerim ne demek Türkiye'nin kalkınmasını hazmedemeyenler bu oyuna geliyor. Zarar ortada 120 milyar dolar. 11 günde 12 günde... Bunun bedelini nasıl ödeyecekler. Bir savcı efendi makamını farklı bir şekilde kullanıyor. Gizlilik kaydı olan evrakları yanına aldığı yandaş medyayla birlikte bir çok masum insanları istismar suretiyle hiçbir günahları olmadığı halde iftira atmak suretiyle onları bu ülkede günah keçisi haline getiriyor. 

Bu adamlar bu toplumun içinde yarın tertemiz olsalar da nasıl dolaşacaklar. Bu savcı dört beş gün önce başsavcının yaptığı manidar açıklamaya göre, biz hakim ve savcılarımızın temiz olanları tenzih ederiz. Ancak bu gücü ve kuvveti suistimal suretiyle eğer  bu ülkenin bölünmesine parçalanmasına neden oluyorlarsa bunları da teşhir ederiz. Bu nasıl bir savcı. Başsavcı ondan dosyayı istiyor diye kalkıyor bildiri dağıtıyor beyefendi. Senle daha dur bakalım senle işimiz var. Öyle adalet militanlarının aynen geçmişte üniversitelerde bildiri dağıtanlar gibi adalet sarayının önünde adalet yerine bildiri dağıtıyorsun.Hangi savcı çıkıp sokakta bildiri dağıtmış bugüne kadar. Biz bunları CHP'nin genel müdürünün yanındaki tiplerden biliyorduk. Ama şimdi aynen benzerini de bunlar yapıyor.  

CHP'nin genel müdürü Sayın Baykal'ı kasetle göndermişti. O bir kaset genel müdürüdür. Kaset genel başkanıdır. Şimdi ise yavaş yavaş bu işin arkasında kimlerin olduğu açığa çıkıyor. Yeni yeni anlıyoruz. Kendi genel başkanına tezgah kuran bu ülkede her şeyi yapar. 

KAYNAK: ROTAHABER 

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri