Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, Obama ile görüştü

20.10.2014 01:43
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Barack Obama ile görüştüğü belirtildi. Görüşmede IŞİD'e karşı ortak mücadelenin konuşulduğu ve yakın işbirliği konusunda mutabık kalındığı ifade ediliyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, IŞİD'e karşı ortak mücadeleyi güçlendirmek için yakın işbirliği yapmayı sürdürme konusunda mutabık kaldılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile bir telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabil'den İstanbul'a dönüşü akabinde gerçekleşen görüşmede, IŞİD'in ilerleyişini durdurmaya yönelik alınabilecek önlemler ve Kobani dahil olmak üzere Suriye meselesi ele alındı.

Görüşmeye dair Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Görüşmede, yaklaşık 180 bin Kobanilinin de aralarında bulunduğu 1,5 milyonu aşkın Suriyeliye kucak açan Türkiye'nin, bu insanlara yaptığı yardımlara değinildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, IŞİD'e karşı ortak mücadeleyi güçlendirmek için yakın işbirliği yapmayı sürdürme konusunda mutabık kaldılar. İki lider, Afganistan'da barış ve istikrarın güçlendirmeye yönelik çaba harcama konusunda yakın işbirliği içinde olmanın önemli olduğunu da vurguladılar."

Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri