Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN: ÖCALAN'I EVİNE GÖNDERMEYİZ

03.11.2012 16:24
Açlık grevlerinin PKK'nın talimatıyla yapıldığını söyleyen Başbakan Erdoğan, "açlık grevi var diye Öcalan'ı evine göndermeyiz" dedi.

Partisi'nin iktidardaki 10 yılının değerlendirmek, muhasebesini yapmak için milletvekilleri, bakanları ve parti teşkilatıyla Kızılcahamam'da kampa giren Başbakan Erdoğan 10 yıllık iktidarın muhasebesini yaptı.

Yaklaşık 2 saat boyunca kürsüde kalan Başbakan Erdoğan, 10 yıllık iktidarları döneminde neler yaptıklarını anlattı.

Terör konusuna da özel parantez açan Başbakan Erdoğan, PKK ve KCK'nın talimatıyla Öcalan'a tecridin kaldırılması için başlatılan açlık greviyle ilgili çok net bir mesaj verdi.

Başbakan Erdoğan, açlık grevi var diye Öcalan'ı evine göndermeyiz dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Bunu bize şantaja döndürmeyin. Biz sizin böyle yapmanızla, böyle söylemelerinizle teröristbaşını orada çıkarıp evine göndermeyiz. Böyle birşey yok. Ölümler üzerinden hesap yapanların, çözüm diye bir derdi yoktur. Biz herhangi bir tuzağa da bu konuda düşmeyiz."

Başbakan Erdoğan, açlık grevleri konusunda herşeyin kontrol altında olduğunu, yaklaşık 600 kişinin açlık grevinde olduğunu söyledi. Erdoğan, birileri dışarıda kuzu kebabı yerken, cezaevindekilerinin talimatla açlık grevine gittiklerini de hatırlattı.

Erdoğan açlık grevleriyle ilgili şunları kaydetti:

"Terör örgütü şimdi de cezaevlerindekileri ölüme sürüklüyor. Açıkca söylemek zorundayım. Onları zorla açlık grevindeler. Kendileri ise kuzu kebabı yiyorlar. Sonra da 2 ay önceydi diyorlar. Şimdi de aynısın, şimdi de restoranlarda aynısı
Köşe yazarları da hala yazıyor. 2 kişi ölüm orucunda diyor. Ölüm orucunda olan kimse yok yalan yazma" 

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri