Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ofisine böcek koyanların kaçtığını söyledi !

21.02.2014 11:29
Başbakan Erdoğan'ın ofisine konulan böceklerle ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Erdoğan ofisine böcek koyan 3 şüphelinin yurt dışına kaçtığını söyledi.

AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ofisinde dinleme cihazı bulunmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Başbakan Erdoğan, şüpheli üç güvenlik görevlisinin yurtdışına kaçtığını söyledi.

Söz konusu güvenlik görevlilerinin paralel yapıyla birlikte hareket ettiklerini savunan Erdoğan, "Madem suçsuzlar niye kaçıyorlar" ifadesini kullandı.

HER YERİ DİNLİYOR OLABİLİRLER

Basına yansıyan haberlere göre Erdoğan, bir milletvekilinin “Cemaatin yurtdışındaki okullarının ABD ile bağını bilmeyen yok. MİT bunları ortaya çıkaramıyor mu?” sorusuna, “Bunlar burada konuşulacak konular değil. Her yeri dinliyor olabilirler” yanıtını verdi.

Erdoğan, "Bunlara itimat etmiştik, suistimal ettiler. Farkettik ki alttan alta örgütlenmişler. MİT olayı bunları su yüzüne çıkardı. Daha önceden şüphelerimiz vardı ama bu olay her şeyi su yüzüne çıkardı" diye konuştu.

Kaynak: NTV


Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri