Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan olay kaset için flaş açıklamalar

25.02.2014 14:54
Başbakan Erdoğan, kaset iddiaları sonrasında ilk kez konuştu. Erdoğan grup toplantısında Gülen için çok ağır bir söz kullandı.

Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen'e "elebaşı" ifadesini kullandı, internete düşen ses kaydı için "Hayasızca edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı olmaz." açıklamasını yaptı.

Erdoğan bu teknolojiden hareketle 10 gün içerisinde onların karşıtlarını kamuoyuna izleteceklerini söyledi.

Fahişeyle buluşmaya giden yüksek zatı arayarak kaset komplosundan kurtardığını söyleyen Gülen'i hatırlatan Başbakan Erdoğan, yargıya seslenerek "Bu suç itirafını nasıl duymazdan geleceksiniz? Bu röntgenciliğin daha ne kadar görmezden geleceksiniz?" diye sordu.  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında milletvekillerine hitap etti. Erdoğan'ın gündeminde dün ortaya çıkan telefon dinlemeleri, kendisine ait olduğu iddia edilen ses kaydı vardı. İşte o konuşma:

TÜRKİYE'Yİ KİM YÖNETECEK?

Şiir okudular

Ankara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşacağı AK Parti grup toplantısını büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Partililer hangi şiiir okudu? Tıklayın

28 şubatta millete ağır baskıyı yapanların en azından kendi vicdanlarında aynaya baktıklarında yüzlerinin kızarması gerekir. Bırakın yüzlerinin kızarması utanmasca yeni bir darbe girişimine tanık oluyoruz. Aynı yüzsüzlükle milli iradeyi aşağılamaya başladılar.

1946 yılından bugüne kadar siyaset merkezli tartışmaların tamamı Türkiye'yi kim yönecetek tartışmaları etrafında şekillenmiştir. Gazi Kemal Meclis'in 1920'den itibaren yegane karar mercii olduğunu söymemişti.

27 Mayıs 1960'ta birileri çıktı. Türkiye'yi millet yönetemez biz yöneteceğiz diyerek el koydular. 12 eylül'de 28 şubatta aynısını yaptılar. Yönetime el koyanlar iktidarlarını iş dünyası medyayla belli sivil toplum örgütlerle çetelerle paylaştılar. 

Bir tek kesimle paylaşmadılar, iktidarı asla milletle paylaşmadılar. Yeter söz de karar da milletin dedik. Biz 14 Ağustos 2001'de AK Parti'yi kurarken Türkiye'yi kim yönetecek sorusuna kesin cevap verdik. Millet dedik.

MİLLETİN İRADESİNİ HİÇBİR ÇETE VE MAFYAYLA PAYLAŞMADIK

Devletin sahibi millettir, Türkiye'yi yönetme iradesini hiç kimseyle hiçbir zümreyle hiçbir çete ve mafyayla asla paylaşmadık paylaşmayız.

AK Parti ile birlikte millet bir kez daha iktidar gelmişir, bir kez daha yönetime el koymuştur. Türkiye'yi kim yönetecek sorusunu tekrar gündeme taşıyıp milletin iradesini gaspetmeye çalışanlar var. Bunlar o kadar pervasız ki. Milleti aşağılamaya başladılar.

ak-parti.20140225142440.jpg

KOYUN SÜRÜLERİ DİYORLAR

Sivas’ta Yozgat’ta Afyon’da Kütahya’da on binlerce toplanan mahşeri kalabalığı koyun sürüsü olarak niteleyecek kadar edebini izanını yitirenler var. birileri çıkmış şunu söylüyor. “Yahu diyor biz haftalardır yolsuzluğu dile getiriyoruz, ama anketlerde yine AK Parti önde. Bu koyun sürüsü millet bizi duymuyor.”

Gülen ne demişti?

"Bana akşamüstü bir telefon geldi. Burada (Pensilvanya'da) akşamdı.Türkiye'de de gece yansıydı sanıyorum. Dediler ki nefsine uyarak bir Halat ucu yerde bir alüfte (fahişe) ile buluşmaya gidiyor ve aynı zamanda birilerinin de komplosu söz konusu olabilir. Türkiye'de onu tanıyan bir arkadaşa telefon ettim. Kalk dedim, gece yarısı deme evine koş git. Bu bir komplo meselesi ile şayet, günümüzde geldiği konuma gelemezdi..."

MİLLET BUNLARIN CİĞERİNİ OKUYOR CİĞERİNİ

68 yıldır açılan her sandıkta milleten tokat yediler ama bir türlü kentilerine gelemediler. Millet artık bunların ciğerini okuyor ciğerini. Yaptıkları açıklamalır millet çok iyi okuyor. Omurgasızlığı çok iyi hissediyor. Siz seçilmiş başbakanını astınız bu millet sizi asla affetmedi. Ben siyasi hayatımda Sivas'ı Yozgat'ı böyle görmedim.

MİLLET ARTIK KABINA SAĞMIYOR

Millet artık kabına sığmıyor. 30 Mart'ı heyecanla, hasretle ve coşkuyla bekliyor. 30 Mart yeni bir milat olacak. Millet artık iftiralara itibar etmiyor. Bu millet, bunların darbe girişimini çok net görüyor ve cevabını veriyor.

(Şiir okuyan gençlere sesleniyor) Millet bunların hakaetlerine itibar etmiyor, millet çok net görüyor ve cevabını veriyor.

RAHATSIZLARI AÇIKLADI

17 aralık kompolusu millet iradesin tam anlamıyla gaspetme komplosudur. Son bir hamle yaparak milletin sofrasına ortak olmak istemiştir. İçeride ve dışarıda faiz lobisi rahatsızdı, terör lobisi rahatsızdı.

Terör nedeniyle onlar da rantlarını kaybediyorlardı. chp ve mhp rahatsızdı çünkü milletten yüz bulamıyorlardı. Medya rahatsızdı çünkü manşetlerle millete yön veremiyorlardı.

RAHATSIZLAR 17 ARALIK'TA BİR ARAYA GELDİLER

Milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de vaiz lobisi vardır. Diledikleri gibi örgütlenemeyen, çirkin senaryoları ortaya dökülen vaiz lobisi de milletin iktidarından rahatsız.

Çirkin senaryoları ortaya dökülenler milletin iktidarından rahatsızdı. 17 aralık'ta bütün rahatsızlar bir araya geldi.

Bir kez daha ittifak yaptılar ve Türkiye'yi biz yöneteceğiz diyorlar. Biz diyoruz ki hayır Türkiye'yi millet yönetecek. Nefes alıp verdiğimiz sürece milletin iradesini bunlara teslim etmeyecek, asla milletin iktidarını bunlarla paylaşmayacağız.

UYDURMANIN DA AHLAKI EDEBİ VAR

Dün akşam kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum; eteğinizde ne varsa dökün, elinizde ne varsa çıkarın diyorum. Ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı olmaz.

AYNISINI BİZ DE SİZLERE İZLETECEĞİZ

Şimdi bu bir hafta içerisinde onların karşıtlarını biz de bu teknolojiden hareketle biz de izleteceğiz. Aynısını biz de sizlere izleteceğiz. Teknolojinin nereye geldiğini görmeniz bakımından çok önemli.

ak-parti1.jpg

HAİNCE SALDIRI

Yapılan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na alçakca bir saldırıdır. Recep Tayyip Erdoğan'a değil, AK Parti Genel Başkanı'na değil, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na haince bir saldırıdır.

Dün gazetelerde gördünüz bugün de devam ediyor. 7 bine aşkın sadece kendileri hariç, kendi kesimleri hariç, bütün insanları nasıl dinlediklerini gördünüz. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır.

KASET SİYASETİ AK PARTİ'YE SÖKMEYECEK

EY CHP siz kaset siyaseti yapabilirsiniz. Kasetl genel başkan getirebilirsiniz. Kaset siyasetiniz AK Parti'ye sökmez ve sökmeyecek.

Türkiye cumhuriyeti alçakca saldırıya asla teslim olmaz. CHP dün olağanüstü toplanmış. Aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş. Avuçlarını yalanlar avuçlarını. Bizi sadece millet getirdi sadece ve sadece milllet götürür.

Montaj kasetlerle milletin emanetiin yere düşüreceğini zanneden ham hayaller görür. Biz bu gündeme teslim olmayacağız.

Süreç akla karayı ortaya çıkarıyor. Kurulan tuzağı zaten deşifre ediyor. Cevabını veremeyeeceği iddia yok. bunların gündemine teslim olursak millete hizmet üretemeyiz. 30 mart'a kadar hiz umursamayacağız. Bu saldırı türkiye cumhuriyetine başbakanınadır.

SANDIKTA GÖRÜŞELİM

Bizimle hesabı varsa gelsin sandıkta görüşelim. Sandık dışındaki her niyet açık şekilde demokrasiye, açık şekilde istiklalimize bir saldırıdır. Evet bu bir istiklal mücadelesidir, istiklalimiz adına canımızı ortaya koymaktan da bir an bile tereddüt etmeyeceğiz. Ellerinden geleni yapsınlar, istedikleri montajı üretsinler, son sözü millet söyleyecek, son kararı millet verecek.

ROBOT LOBİSİ

Hükümeti saf dışı bırakacak ve bir kez daha yönetime el koyacaklardı ama hesap tutmadı. Vaiz lobisi yargı ve emniyetle vuracaktı. Medya lobisi manşetlerle ve televizyonla vuracaktı.

Sosyal medyada kurdukları robot lobisi, Tweetlerle vuracaktı. Onlar da artırın tweetleri diyeceklerdi. Faiz lobisi ekonomi kötüye gidiyor yaygarası koparacaktı. Uluslararası lobi kınayarak eleştirerek vuracaklardı.

CHP ve MHP siyasetin içindeymiş gibi görünecek siyaseten vuracaktı. Kendilerince plan kusursuzdu. 17 aralıkta büyük bir heyecanla rolünü oynadılar. Onların bir hesabı varsa milletin hesabı var. Onların tuzağı varsa allah'ın da hesabı var.

17 ARALIK DARBE GİRİŞİMİNİN HESABI SORULACAK

27 Mayıs hesapsız kalmış olabilir, 12 Eylül 30 yıl sonra, 28 Şubat 15 yıl sonra yargıya intikal etmiş olabilir. 17 Aralık darbesi o kadar geçikmeyecek. Önce millet sonra yargı bu darbe girişiminin hesabını mutlaka soracaktır

Bakanlarımızı milletvekillerimizi herkesin ailesini, stk'ların yıllarca dinlemişler. Sözde terör örgütü şüphesi altında dinlemişler. Bunların çoğu hukuksuz. Hukuksuz olarak başamış hukuk usulü çiğnenmiş.

HSYK son değişimi yapmamış olsaydı bunlar ortaya çıkmayacaktı. zaten ben dinleniyordum. Ama nedense birileri bunu anlamamakta direndi. Hükümetseniz çözün dediğiniz kişiler memur olarak görev yapan kişiler. Niye internet yasasını mit yasasını bunun için getirdik.

KRİPTOLU TELEFONLAR BİLE DİNLENİYOR

TÜBİTAK'ta yeni bir yapılanmaya bakanımız şu anda gidiyor. Çok enterasan, devletin kriptolu telefonlarını bile oradan dinliyorlar. Bu kadar bunlar alçak. Yani bir cumhurbaşkanı başbakanla konuşamaz, konuştuğu anda dinleniyor. Nerede? orada, merkezi orada.

DARBE GERÇEKLEŞSEYDİ BELKİ DE BU İSİMLERİ İÇERİ ALACAKLARDI

Bunlarla ilgili yasal süreci işleteceğiz. bunların izini süreceğiz Kaldığı sürece ailelerin mahremi diye bir şey kalmaz. Hukuksuz kayıtlarla binlerce kişiye şantaj yapabilirlerdi.  17 aralık darbesi gercekleşseydi belki de bütün bu isimleri içeri alacaklardı.

PARALEL YAPININ ELEBAŞI

Bakın dün bazı gazetelerin internet sayfalarında, tarihin en büyük dinleme skandalıyla ilgili bir tek satır haber yer almadı. Ama bu paralel yapının el başı bir açıklama yaptı.

Bütün o gazeteler manşetten haber geldi. Çıkmış biz yapmadık diyor. Yahu, kapalı kapıların ardındakini duyduk diyen siz değil miydiniz? Birilerini takip eden, orada bir komplo sezen, o kişiyi uyaran siz deil miydiniz? Bunun gibi başka vakaların olduğunu itiraf eden siz değil miydiniz? Bir siyasi parti daha çıkıp sen bu kapalı kapının ardındakileri nasıl duyuyorsun? Sana bu bilgiyi kim nasıl ulaştırıyor diye sordu mu?

RÖNTGENCİLİĞE NE KADAR SESSİZ KALACAKSINIZ?

Yargıya sesleniyorum. Suç itirafını ne kadar erteleyeceksiniz. Yargıya soruyorum röntgenciliğe ne kadar sessiz kalacaksınız? CHP’ye de sesleniyorum.  Senin genel başkanıyla ilgili bu ahlaki görüntüleri verenler de bunlar. Daha ne kadar bekleyeceksiniz? Sayın Baykal sana da sesleniyorum. Hala sen daha neyi bekleyeceksin? Aynı şeyi MHP’ye de söylüyorum, sizin de o çıkan yayınlar işte onlar da yine aynen bu yapının görüntüleridir.

SUSAN SUÇA ORTAK OLUR

Susan herkes bu insanlık dışı suça ortak olur. Dinlendiğini bile bile bu alçakca skandala sissiz kalan, bu skandalın paydaşı olur. Biz susmayacağız, korkmayacağız.

CHP ve MHP susarak korkarak paralel örgütün vagonu olarak bilinmeze doğru hızla uçuruma doğru yol alıyor.

TANKLA TOPLA ALINAMAYAN ÜLKE

Tankla topla alınamayan bu güzel ülkeyi tehdide ve şantaja teslim etmeyeceğiz. İnanın aynaya bakamayacak kendi yüzleriyle yüzleşemeyecek duruma düşecekler. Yeni internet yasasını bu şantajın önüne geçmek için çıkardık.

1983'TE HAZIRLANAN MİT YASASI DÜNYA ŞARTLARINA UYMUYOR

1983’te hazırlanan MİT yasası artık dünya şartlarına uymuyor. Arkadaşlar MİT yasası ABD Avrupa tüm buralardaki yasalar incelenerek, onlardan daha ağır değil, onların tam aksine gerisinde olan bir yasa tasarısıdır. Bazıları ileri geri yazıyor. MİT Başbakan’a bağlı olur mu? İstihbarat dünyada nereye bağlı?

İleri geri konuşuyorlar. Dünyada MİT dediğiniz örgüt ya devlet başkanına, yada Başbakan'a bağlıdır. Tamamen bağımsız değildir. MİT gibi örgütü olmayan devlet devlet değildir ya. Bunlar bu kadar cahil ya, zavallılar.

Dershaneler konusunda aynı şekilde milletin üzerine gençlerimizin üzerine adeta karabasan gibi çöken sorunu inşallah ortadan kaldırıyoruz. Bununla ilgili adımı istedik ki seçim öncesi atalım. Çünkü bunun içinde de paralel yapının farklı hesapları vardı.

Bu hesabın da bir an önce bozulması gerekiyordu. Çalışlamarı tamamlar tamamlamaz yeni istiklal mücadelesinin sahadaki çalışmalarına başlıyoruz.

Kaynak:
Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri