Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Olimpiyat sporcularına iftar verdi

22.07.2012 04:31
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Olimpiyatlara katılacak sporcularla birlikte iftar yemeğinde buluştu.Başbakan Erdoğan iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Olimpiyatlara katılacak sporcularla birlikte iftar yemeğinde buluştu.
Başbakan Erdoğan iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
 
Türkiye olarak Olimpiyat Oyunları'na bir çıkarma yapıyoruz, hükümet olarak spora, sporun altyapısına ve sporcuya yaptığımız yatırımların bir sonucu olarak bu yıl olimpiyatlara 181 sporcu ile katılıyoruz. 66 bayan ve 48 erkek olmak üzere toplam 114 sporcumuz da Londra Olimpiyat Oyunları'na iştirak edecek, bu ülkemiz için gerçekten gurur verici.
 
Toplamda 13 hakemimizde ülkemizi temsil edecek ve orada karşılaşmaları yönetecekler. Olimpiyat oyunlarında açıkcası bugüne kadar başarı gösteremedik, baktığımızda 36 altın madalya, 23 gümüş madalya kazandık. Burada efsanevi sporcularımız var tabii ki, Gazanfer Bilge, Celal Atik, Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu, Nurcan Taylan bunun yanında Ramazan Şahin ve diğer sporcularımıza da bir kez daha şükranlırımı ifade ediyorum. İnşallah tarihimizde ki en fazla sporcu, branşta katıldığımız 2012 oyunlarında tarihimizde ki en fazla madalya alarak döneriz. Bunları yakalarmıyız? Azmedersek bu milletin evlatları bunu da yakalar, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nın bizim için büyük önemi ve anlamı var, sizlerin kazanacağı başarı Türkiye'nin 2020 olimpiyatlarına inşallah ev sahibi olacağız, bu sürece çok büyük katkı sağlayacaktır. İstanbul 2020 için hükümet olarak çok büyük lobi ve diplomasi içerisindeyiz. 
Bu haber toplam 1878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri