Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan partisinin kampında konuşuyor

04.05.2013 12:08
Başbakan Erdoğan partisinin Kızıcahamam kampının açılışında konuşuyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda hitap ediyor...

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

-İktidara geldiğimiz günden bu yana yanımızda olan arkadaşlarımıza ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen aziz milletimize teşekkür ediyorum.

-Türkiye bugün çok farklı bir kulvara geçiş yapmıştır. Türkiye için yeni bir sayfa açılmıştır. Geride bıraktığımız 10 buçuk yıl boyunca mesai sarfettiğimiz süreçti. Bundan sonra detaylar üzerinde daha fazla çalışacak ve Türkiye'nin geleceği için yeni reformlara imza atacağız. Kar topu çığ haline geldi ve yolumuza bu şekilde devam ediyoruz. 

-Türkiye için yeni bir ufkun kapıları ardına kadar açılmıştır.

-2002'de yüzde 30 olan enflasyon 2013'te yüzde 6'ya düştü. Gösterge faiz tarihinde ilk kez yüzde 5'in altına düştü.

-Merkez Bankamızın döviz rezervi 135 milyar doları aştı.

-Tüm bunlar Türkiye'yi heyecanlandırdı. Japonya Başbakanıyla ekonomiyi ve ülkeler arası ticareti konuştuk ve nükleer santrali Türkiye Japonya arasında 22 milyar dolarlık imza attık. Nükleer santrallerle enerji maliyetleri düşecek. 

-İnşallah ileri yıllarda 3. nükleer santrali kendi beyin gücümüzle yapalım istiyoruz. Rusya'ya eğitime giden birçok gencimiz var. Yakın bir süreçte Japonya ile böyle bir süreç başlatacağız. 

-Bugün dünyanın her ucuna uçan bir Türk Hava Yolları var. Bugün Japonya'ya yüzde 96 oranla uçuş gerçekleşiyor. Tokyo'ya günde üç uçuş yapılsın istedik görüşmeler oldu.

-İstanbul'da yapılacak olan 3. Havalimanını 100 milyon yolcu kullanacak. Havalimanı için bize 25 yılda 22 milyar euro ödeyecekler.

-IMF'e 14 Mayıs'ta 400 milyon doları ödeyerek borcumuzu sıfırlıyoruz ve bu meseleyi kapatıyoruz.
- İhracat yeni bir rekorla 153.5 milyar dolara ulaştı.

-Birkaç hafta içerisinde İstanbul'a 3. boğaz köprüsünün temelini atacağız. 3. Boğaz köprüsünde raylı sistem de olacak.

-İnşallah 29 Ekim'de Maymaray'ın açılışını yapacağız. Hedefimiz temel atmayı 29 Ekim'e yetiştireceğiz. İstanbul'u yeni bir ufka açacağız.  

ÇÖZÜM SÜRECİ

-1999 yılında Terör örgütünün elebaşı Kenya'da yakalanıyor ve İmralı'ya konuluyor. Terör örgütünün elebaşısı İmralı'ya koyulduktan sonra terörü bitirmek için kendisiyle görüşmeler yapılıyor. Merhum Ecevit, MHP ve ANAP koalisyonu kuruluyor. İmralı ile ilk temas Turgut Özal ile başlıyor. Özal ve Erbakan dönemlerinde de terör örgütü elebaşısı ile görüşmeler yapıldı. 54. hükümet ile temas yoluyla terörü bitirme çalışmalara yapılıyor. Bunları İmralı'dan gelen mektuplardan okuyoruz. Arşivler geçmişte yapılanları muhafaza ediyor. Bunlar elimizde mevcut. 56. ve 57. hükümet zamanında da İmralı ile görüşmeler yapılmıştır. Bizi görüşüyor diye kıyasıya eleştiren Devlet Bahçeli.

-Ey Devlet Bahçeli, Hükümet ortağı olduğun dönemde İmralı ile görüşmeler yapıldı. Bu ihanet midir? Başbakan Yardımcısı olduğun dönemde İmralı ile müzakereler yapıldı. Bu bölücülük müdür? Bizi pazarlık yapmakla suçlayan Bahçeli'ye soruyorum: Biz hiçbir pazarlığın içinde değiliz. Peki o dönem siz hangi pazarlığı yaptınız" dedi.

-1999'da siz mi Genel Kurmay'a bağlıydınız yoksa Genel Kurmay mı size bağlıydı?

KAN KUSTUK KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DEDİK

-Ahh benim sevgili kardeşlerim, ah benim sevgili milletim kan kusuyoruz ama kızılcık şerbeti içtik diyoruz. Şimdilik içimize attık atıyoruz. İşin içinde iş var. İşin içinde karanlık tezgahlar var.

-Bu ülkede terör, hiçbir zaman sadece terör olmadı. Millete bugüne kadar hep terörü gösterdiler. Millete bugüne kadar hep terörün kanlı yüzünü gösterdiler. Terör üzerinden milleti tedip etmek, milleti dizayn etmek, siyasete yön vermek istediler. Bugün, biz de aziz milletimiz de artık buna 'dur' diyoruz. Terörü konuşacağız, terörün kanlı yüzünü görecek ve göstereceğiz, terörle amansız şekilde, kesintisiz şekilde mücadele edeceğiz. Ama artık terörü doğuran sebepleri de konuşacağız. Artık kara delikleri de konuşacağız. Artık soru işaretlerine cevaplar arayacağız.

KİM DERDİ Kİ KUCAKLAŞACAKLAR DİYE

-Ortak çıkarlar, ortak rantlar, en sağ uçtaki Devlet Bahçeli ile en sol uçtaki İşçi Partisi'ni bir araya getirdi, birleştirdi, kucaklaştırdı. Bayramınız kutlu olsun. Kim derdi ki yıllarca sağda, merkezde siyaset yapanlarla merhum Adnan Menderes'in mirası üzerine oturanlarla, merhum Menderes'i idama gönderen CHP bir araya gelecek? Ama ortak çıkarlar, işte bu uçları, emekli siyasetçilerle CHP'yi, emekli siyasetçilerle İşçi Partisi'ni aynı safta, bir tespihin taneleri gibi dizilmiş halde buluşturdu, kucaklaştırdı.

MHP TABANINA İZAH ETSİN

-Türkiye genelinde, Akil İnsanlar Heyetine karşı yapılan eylemlerin tamamının fotoğrafları, görüntüleri elimizde. İşçi Partisi ile bir avuç sözde MHP'linin nasıl yan yana olduğu çok net görülüyor. TGB yöneticileriyle MHP il başkanlarının nasıl yan yana fotoğraf karesi içinde yer aldıkları çok net görülüyor. MHP Genel Başkanı, bize hakaret edeceği, bize iftira atacağı yerde gitsin, MHP tabanına bu durumu eğer izah edebiliyorsa izah etsin"

-Biz bu oyunu bozarız ve bozuyoruz.

Bu haber toplam 1744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri