Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Erdoğan PKK'ya pik yaptırıyor"

05.02.2013 11:47
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Erdoğan'a yüklendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin parti grubunda konuşuyor.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırının gerçekleşme zamanı dikkat çekicidir. Karanlık emeller başkent Ankara'ya kadar geldi. Bunlar olurken hükümet neyle meşguldu. İnsanlık düşmanları büyükşehirleri mesken tutmuşken hükümet ve başbakan nereye gitmiştir.

-Ülkemiz kötü günleri fecaate yakın hadiseleri, özgürleşme adı altında yaşamak zorunda bırakılmamalıdır. Bölünmelerin flamasını sallayanlar her tarafı sarmaktadır. İçimizdeki yangın büyümektedir.

-AKP-BDP İmralı-Kandil organizasyonuyla yönetilmektedir. AKP ile BPD'nin yapışık ikiz olduğunu ifade ederken ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. Polise silah çekmeye teşebbüs eden BDP'li sefiller, başbakanın yanında sıralanmıştır. Ellerine fırsat geçerse ne yapacakları ortadadır. BDP'li ırkçılar AKP'den aldığı destekle milletimizin arasına nifak sokmaktadır. BDP'li bir vekil, sonradan bu ülkeye gelen Bosna, Arnavutlarla ilgili sözleri ırkçı kafanın göstergesidir. Bilinsinki Kafkaslardan balkanlardan göç eden muhterem fertler bu ülkenin asıl sahipleri onlardır. Bu marjinal kafa yapısına haddini bildirmekten de çekinmeyiz.

-Yeni anayasa sürecine müdahale eden caninin AKP'den isimler belirlemesi, Erbil'e gidecekler isimleri belirlemesi müzakerelerde nelerin konuşulduğunu ortaya koymaktadır. PKK'nın silahla yapamadığını çözüm adı altında hükümet aşama aşama yerine getirmektedir. AKP'ye oy veren ve vatansever AKP'li vekiller de bu durumdan rahatsızdır.

-Başbakan Erdoğan bir televizyon programında generallere terör örgütü mensubu denmesine tepki göstermesi bizim tarafımızdan hayretle karşılanmıştır. Başbakan için gelişme ancak geçmişiyle taban tabana zıt bir tavırdır. Demekki mesajlarımız yerine yavaş yavaş ulaşmakta. Kanun değişikliğiyle MİT Müsteşarına yönelik soruşturmanın önü kesilmiştir. Aynı duyarlılık o komutanlar için de sergilenmelidir. Yeni yasal düzenleme yapılması zorunludur. Başbakan Erdoğan sızlansa da bu isimlerin tutukluluk halleri devam etmektedir. Bunun için yasal adımlar derhal atılmalıdır. Buna destek vereceğimizi buradan bildiriyorum. TSK bugün terör örgütü, Genelkurmay başbakanı terörist başı olarak suçlanıyorsa bunun failleri bellidir. Türk ordusunu köşeye sıkıştıran riyakarları bu millet ayırt edebilecektir. Bunlar, Avrupa'da AB'ci, ABD'de de BOP'çu, Mısır'da İhvan'cı, Moskova'da Şanghay'cı, Suriye'de el - Kaide'ci ama bir türlü Türk olamamış zavallıdır.

-Suriye'nin bombalanmasını görmezden gelmiştir. Şanghay'la ilgili temelsiz atışlar son günlerin gündem maddesi haline gelmiştir. Bu birliğin temelinde Doğu Türkistan'a yapılan zulümler vardır. Bununla beraber AB ile Katolik nikah yapmanın yollarını arıyan başbakan şimdi boşa atmaktadır.YAZETE.COM. YAZ

Bu haber toplam 2114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri