Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan PKK'ya sert çıktı

25.09.2011 09:43
PKK'nın dün akşam saatlerinde yaptığı kanlı eylem Başbakan Erdoğan'ın sert tepkisi ile karşılık buldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Maalesef terör örgütü vahşetini devam ettiriyor. Biz de bunun karşısında görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi. Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'la görüşmesinin ardından konakladığı Peninsula Otel'de gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, Siirt'e meydana gelen saldırıda 5 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak, “Maalesef terör örgütü vahşetini devam ettiriyor. Ben size ikide bir bu tür değerlendirmeleri yapmayı da doğru bulmuyorum. Tabii o görevini yapıyor, biz de bunun karşısında görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Üzerinde yoğun bir şekilde duruyoruz. Arkadaşlardan detayları henüz almadım. Türkiye'ye döndükten sonra değerlendirmelerimizi yapıp ona göre adımlarımızı atacağız” dedi.


ERDOĞAN AHMEDİNEJAD İLE GÖRÜŞTÜ

66. Dönem BM Genel Kurulu görüşmeleri kapsamında New York'ta bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüşmesi sona erdi. Basına kapalı yapılan görüşme, yaklaşık bir saat 45 dakika sürdü. Sadece görüntü alınmasına izin verilen görüşmede Başbakan Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu eşlik etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Türkiye'ye dönmek üzere New York'tan ayrılması bekleniyor.  

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri