Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Sabredenler zafere erişir

10.01.2014 11:42
Başbakan Erdoğan Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi fahri doktora tevcih töreninde konuştu. Erdoğan sabır ve zafer mesajı verdi.

Başbakan Erdoğan'a Malezya Uluslar arası İslam Üniversitesi'nde kendisine verilecek fahri doktora belgesinin tevcih töreninde yaptığı konuşmada, üstü kapalı olarak son günlerde içine girdikleri mücadelede zafere ulaşacaklarına dair mesaj verdi. 

Erdoğan konuşmasında "Sizin şer gördüklerinizde hayr, hayır gördüklerinizde şer vardır." ve "Sabredenler zafere erişir" gibi verdi. 

Erdoğan'ın doktora cübbesi ise renkli olması hasebiyle ilgiyi çekti. 

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

Daha önce Türkiye'de yasaklardan dolayı okuyayaman öğrenciler Malezya'da gelip okudular. Biz Türkiye'de anlamsız yasakları kaldırdık.

Bir çok öğrencimiz Malezya üniversitelerini kendi inancını muhafaza ederek okuyabileceği okullar olarak gördü. Bosna savaşında balkanlardan yüzlerce öğrenci de gelip burada okudular. 

İlahi mesaj şunu söylüyor, "Sizin şer gördüklerinizde hayr, hayır gördüklerinizde şer vardır." ve 

HER ZORLUKLA BİR KOLAYLIK VARDIR

Ayrıca her zorlukla birlikte bir de kolaylık vardır. Ateşten çıkışın olmadığını düşünürsünüz, daralırsınız. Ama Allah öyle bir çıkış kapısı açar, bulutları öyle bir aralar ki, kalbinize öyle bir inşirah sağlar ki eski halinizden çok daha ferah bir hale evrilirsiniz. 

İNANIYORSANIZ MUHAKKAK ÜSTÜNSÜNÜZ

"Yeis, hüzün ve ümitsizlik bizim teslim olacağımız duygular değildir. Bir ilahi mesaj şunu söylüyor. "İncinmeyin, Mahzun olmayın, inanıyorsanız muhakkak üstünsünüz."

SABREDEN ZAFERE ERİŞİR

Bizim ölçümüz budur. Sabredenler zafere erişenlerdir. Baskıya haksızlığa tüm bunlara karşı sabreden ve eş zamanlı olarak buna karşı samimi bir şekilde mücadele eden bir insan için zafer mukadderdir." 

KAYNAK: ROTAHABER 

Bu haber toplam 2782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri