Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Sarıgül'ü eleştirirken dili sürçtü

27.01.2014 00:14
Başbakan Erdoğan, Sarıgül'ün TMSF'ye olan borcunu anlatırken dili sürçtü.
Sarıgül'ün yolsuzluk dosyalarıyla ilgili iddiaları gündeme getirirken Başbakan Erdoğan'ın dili sürçte! Bank Ekspres yerine Bank Asya diyen Erdoğan'ın imdadına salondakiler yetişti.  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ile ilgili dosyayı açıkladı. Erdoğan'ın Sarıgül'ün 1998 yılında kredi aldığı bankanın adını söylerken "Bank Asya"demesi dikkat çekti. Erdoğan konuşmasının devamında çevresindekiler tarafından uyarılınca bunu düzeltti.
 
İşte Erdoğan'ın yaptığı o konuşma:
 
"TMSF kredi borcundan dolayı bu Şişli Belediye Başkanının mal varlığına el koydu. Çıkmış, seçimler yaklaşıyor diye bana bunu yapıyorlar. Ne alakası var? TMSF'ye yeni belge ibraz edildiği için TMSF böyle yapmış. Şişli Belediye Başkanı ve arkadaşları 1998 yılında Bank Ekspres'ten kredi alıyorlar. Sonradan banka zaten TMSF'ye geçiyor. TMSF'ye geçtiğimiz Kasım ayında bankanın eski sahibi bir belge ulaştırıyor. Olay daha yeni. İki aylık bir olay. Gelen bu yeni belgeyle birlikte TMSF de Şişli Belediye Başkanının mal varlığına el koyuyor.TMSF'ye bu belgeyi veren Bank Asya'nın sahibi, biz değiliz. O belgenin neden şimdi geldiğini de taraflar çıksın da açıklasınlar, bizimle alakalı değil."
 
Bir süre daha konuşmasını sürdüren Erdoğan, yapılan uyarı üzerine, "Herhalde Bank Asya ifadesini kullandım, Bank Ekspres." diyerek hatasını düzeltti. Ancak Erdoğan'ın bu gafı sosyal medyada "Başbakan'ın aklı Bank Asya'da kalmış" diye gündem oldu.
Bu haber toplam 2446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri