Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Sarkozy'e Fena PATLADI...

11.10.2011 17:32
Başbakan Erdoğan parti grubunda Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'i yerden yere vurdu. Erdoğan Sarkozy için öyle bir cümle kurdu ki...

Geçen hafta Güney Afrika gezisinde olduğu için AKP'nin parti grubu toplanamamıştı. Başbakan Erdoğan, annesinin vefatı sonrası ilk kez parti grup toplantısında konuştu.

Erdoğan konuşmasında muhalefeti hiç eleştirmedi. Sadece yeni anayasa konusunda neden tarih verdiğini anlattı.

Ancak konuşmasında bir kişiye çok sert çıktı Başbakan Erdoğan. O da Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy idi.

İşte Erdoğan'ın Sarkozy'e devlet adamlığı dersi verdiği konuşma;

"Fransa'nın Cumhurbaşkanı Ermenistan'da seçim yatırımı olacak şekilde Türkiye'ye kendine göre tavsiyelerde bulunuyor. Önce kendine çeki düzen ver tavsiyede bulun. Kalkıp'ta Fransa'da başka Ermenistan'da başka Türkiye'ye gelincee bambaşka olmaz. Siyaset dürüstlük istiyor dürüstlük. Önce bunu koyacaksın ortaya. Ülkende 600 bin Ermeni var, 500 bin Türk var. Siz eğer büyük düşünmüyor da kalkıp küçücük, daracık bir şeyle böyle bir tavrın içerisine giriyorsan kusura bakma Türkiye kolay yutulacak bir lokma değildir.

Devlet adamlığı ünvanını taşımak, gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünmeyi hareket etmeyi gerektirir. Bunun idrakinde olmayanlar devlet adamlığının gerçek vasıflarına fransız kalanlar gerçekle karşılaştıklarında çok geç kalacaklar." 

Başbakan Fransa'dan Girdi BM'den Çıktı 

 

Bu haber toplam 2064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri