Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Son manşeti millet atacak

16.02.2014 16:17
İkitelli Şehir Hastanesi'nin temel atma töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "30 Mart’ta son manşeti benim milletim atacak" ded

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir'de İkitelli Şehir Hastanesinin temel atma törenine katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, "Biz hayali temeller atmıyoruz" dedi.

Türkiye'de sağlık alanında yaşanan gelişmelere değinen Erdoğan, "Köylü, işçi tüm vatandaşım tedavisini oluyor, ilacını her eczaneden alabiliyor" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanlığına bağlı uçak ambulansın, Mısır'ın Luksor kentinde düzenlenen Uluslararası Tekvando Şampiyonası'nda müsabaka sırasında yaşamını yitiren Türk sporcu Seyithan Akbalık'ın cenazesini almak üzere yola çıktığını bildirdi.

Türkiye'nin yeni uydusunun nisan ayında fırlatılacağını ifade eden Erdoğan, "Beşinci uydudan sonraki uydularımızı kendi mühendislerimiz üretecek" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Dün, bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın tırlarına yapılan saldırının görüntülerini yayınladı. Bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı'na, işte o paralel, var ya bir paralel yapı, onu öğrendiniz değil mi, iyice kavradık değil mi? Olur ya sizin de kapınızı birileri gelir çalabilir. Bazı bayanlar gelebilir, bazı ablalar gelebilir. Onlara şunu söyleyin; 'biz halimizden memnunuz, biz ülkemizde olanları görüyoruz. Eğer sizin de kendinize güveniniz varsa partinizi kurun da öyle ortaya çıkın' deyin. O paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarına silah doğrultuyorlar. Yere yatırıyor, tekmeliyorlar. Kimin talimatıyla oluyor bu biliyor musunuz? Emniyetin, jandarmanın içine sızan paralellerin talimatıyla, yargının içine sızan paralel savcının talimatıyla oluyor. İşte bunlar, yurt dışındaki odaklardan talimat alarak, kendi ülkelerinin istihbarat teşkilatına silah doğrultacak kadar vatana ihanet içindeler" dedi.

Erdoğan, "Benim ülkemin İstihbarat Teşkilatı, Suriye'ye, hem de Suriye'deki Bayır Bucak Türkmenlerine insani yardım taşıyacak, birileri de gelecek, bunu silahla, zorbalıkla, yasa dışı şekilde engelleyecek. Ey paralel yapının savcısı, sen benim bilgim olmadan, iznim olmadan MİT'e müdahale edemezsin. Yasa bunu emrediyor. Bu ne cesaret? Bu millet bunu affetmez. Bu millet bunu unutmaz. Bu ihanetin, bu aşağılık faaliyetin, bu casusluğun hesabını hepsinden soracağız" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasındaki önemli satır başları şunlar:

-Anamuhalefetin Genel Müdürü SSK'nın başındayken yoksul kardeşim yeri geldi rehin alındı.

-Kanal İstanbul'u engellemelere, karşı çıkmalara rağmen yapacağız.

-Bu operasyonlar karşısında geri adım atmayız, ellerinden geleni yapsınlar.
 

-30 Mart'ta son manşeti benim milletim atacak.

AHABER

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri