Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Sürecin tamamlanması için herşeyi yapacağız

19.01.2013 17:25
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te Suriye ve yeni süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Suriye'deki eli kanlı diktatörün, eli kanlı caninin o koltukta oturabilmesi artık imkansız hale gelmiştir. Suriye'deki rejim hem kendi halkı hem de dünya karşısında meşruiyetini tamamen yitirmiştir.  Şu andan itibaren en fazla o koltukta oturma süresini bir miktar daha uzatabilir ama gerek Beşşar Esed gerek onun yolarkadaşları er ya da geç o makamları terk edecek ve halklarına hesap verecektir'' dedi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Terör bu topraklara açlıktan, yokluktan, sefaletten başka bir şey sağlamadı. Gaziantep'i de bu hale dönüştürme hesabı içine girdi ama Allah'ın izniyle sizin dik duruşunuz, omurgalı duruşunuz ve 'burada teröre yer yok' deyişiniz onların buraya girişini engelledi, Gaziantep insanı da o güçlü yapısıyla altıncı, yedinci sanayi bölgelerini yapıyor. Eğer bugün Diyarbakır bir Gaziantep kadar olamadıysa bunun en önemli sebebi, birinci sebebi terördür. Eğer Van, Gaziantep kadar olamadıysa bunun en birinci sebebi terördür. Bizim bu terörü artık Türkiye'nin gündeminden tamamen çıkarmamız gerekiyor. Silahları bırakmalarını istiyorum. Sıkılı yumrukları aradan çekip, öfkenin, nefretin diline bir son verip insanca yaşamanın önünü açmamız, bunu güçlendirmemiz gerekiyor'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, barış sürecinin devam ettiğini belirterek, ''Terör örgütünün eylemlere son vermesi ve yurt dışına çekilmesi, silahı bırakması için ne yapmak gerekiyorsa diyoruz onu yapsın, biz elimizden gelin desteği verilim. İlgili tüm kurumlarımızı çalıştırıyoruz. Terör belasından kurtulmak hepimizin ortak amacıdır, ortak dileğidir. Bu yolda azimle sabırla kararlılıkla çaba göstermeye devam edeceğiz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Terör örgütü silahı bırakmadığı, saldırılarına son vermediği sürece biz terörle mücadeleyi kararlı şekilde sürdüreceğiz. Birileri çıkıyor hükümeti, devleti operasyon yapmakla bu süreci zedelemeyle suçluyor. Hiç kusura bakmasınlar, elinde silahla benim güvenlik güçlerime kast edenlere, arkadan gelip benim polisimi şehit edenlere karşı biz toprağımızı, vatanımızı geri adım atmadan savunuruz ve savunuyoruz'' dedi.

Hiç kimse çıkıp da Kürtlerin temsilcisi biziz diyemez. Partimizin aldığı oy oranı belli. Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde birinci olan parti AK Parti'dir, bizim partimizdir. son kamuoyu araştırması. AK Parti yüzde 54 ile bugün birinci parti. Bu benim yaptırdığım anket değil. Biz 75 milyonun tamamını kucaklayan partiyiz. Biz vatandaşlarımız arasında asla ayrım yapmayız. 

 

Bu haber toplam 2802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri