Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Suriye'deki muhalifler Esed'i indirecek

25.05.2013 16:03
51 kişinin hayatını kaybettiği Hatay’ın Reyhanlı ilçesine giden Başbakan Erdoğan, Suriye lideri Beşar Esed'e tepki göstererek, “Bugünler gelip geçecek, Suriye'deki muhalif güçler, Esad'ı iktidardan indirecek” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı ziyaretinde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan konuşmasında muhaliflerin yakın zamanda Suriye'de zafere ulaşacağını ümit ettiğini söyledi.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Reyhanlı halkı mazlumlar karşısında ensar olmuştur. Muhacirler için ensar olmuştur. Asırlar öncesi biz muhacir olmuşuz yeri gelmiş ensarolmuşuz. 

Zalim Esed'in zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimiz buraya keyiflerinden gelmediler. Ölüm elbiselerini giyerek geldiler.

Ama zalimlerle fotograf çektirmeyi başarı zannedenler, burada benim Reyhanlı kardeşlerimin arasına fitne ekmeye gayret gösteriyorlar.

Kardeşlerim siz 25 bin civarında Suriye'den buraya göç eden kardeşlerimize kucağınızı açtınız. Şimdi onları buradan kovma gayreti gösterenlere fırsat vermeyin.

Hiç bir kimse kendi memleketini keyfinden terk ederek vatanından ayrılmaz. Aynı şey bizim başımıza gelse ne yapardınız. O nedenle ensar olacaz, fitneye fırsat vermeyecez. 

Suriye'de inşallah diktatörlük sona erdiği gün burdaki kardeşlerimiz ülkelerine dönecektir. Şuan Suriye'de kan kin var. Tanklarla toplarla kendi halkını öldürmek suretiyle 100 bin vatandaşını öldüren kişiye sah,p çıkan vatandaşım varsa buna üzülürüz.

Ben inanıyorum ki Suriye'de bulunan muhalif güçler dikdatörü indirecekler. Suriye'de bulunan kardeşlerime sesleniyorum. Allah2ın yardımı yakındır inşallah

Nasrun minallahi ve fethun garip inşallah...

Allah2ın izni ile bu sıkıntıları hızla aşacağız. Dükkan kaybeden kardşelerimizin zararı telafi edilcek. İşkur'dan başlatılan süreç hızlanacak. 

Süreç içerisinde bizim ilçemizde attığımız adımları daha da güçlendireceğiz. Sayın Valim, kaymakam, belediye başkanımız, bakanım, milletvekillerim olmak üzere ilçemizi dah agüçlü duruma getireceğiz.

Hatay bliyorsunuz Büyükşehir oluyor, bunun kararını biz vereceğiz. REeyhanlı Büyükşehir'in ilçesi olacak. Reyhanlı bundan nasibini alacak.

Modern bir şehir olmanın adımlarını birlikte atacaz.

Şunu unutmayın Başbakan olarak olayın olduğu anda gelmiş olmam, bazı çevreler tarafından farklı değerlendirilirdi. Bu işin fırsatçıları var beraberce fırsat vermeyelim. Olay anında bu işlerden sorumlu bakanım ve diğer 3 bakanım anında buraya geldi. Valim ile sürekli koordinasyon kuruldu.

Hiç bir noktada aksama olmadı. Sağolsun Cumhurbaşkanımda buraya geldi. Biz ne hükümet ne devlet olarakl sizi yalnız bırakmadık. 

Tek ricam var, aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermeyin. Bizim dayanaşmamızı bozmaya çalışıyorlar. Biz bir oldukça onların buradaki varlığı sona erecektir.

Ne kadar burada kalsak o kadar mutlu oluruz.

Sizden ricam şudur; Suriye'den gelen kardeşlerimiz sizin kardeşlerinizdir. Onları asla buradan çıkmaları için olumsuz şeyler demeyin. Ve ben inanıyorum ki reyhanlı kardeşlerim bunu asla yapmaz. İnsana saygıyı bilmeyen bunu yapar. Biz yaratandan ötürü yaratılanı seven bir inancın parçasıyız.

Ben sizi bu duygular içerisinde tüm arkadaşlarım adına selamlıyorum. Aile ve sosyal politikalar bakanımızda aramızda hoş geldiniz diyorum.

Reyhanlı biliyorum bize gönklü olan bir ilçedir. Bizimde onlarda gönlümüz vardır. Buraya efendi olmaya değil size hizmetkar olmaya geldik. Şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza şifa diliyorum....

 


 

Bu haber toplam 2210 defa okunmuştur
Dünya kısa dikkat ediniz.
Doğruları Yazan
S.A. İslam adı altında yorum yapan ve TC'li arkaşımız, neler söylediğinizin farkında msınız acaba? Bu tür yorumlar kişinin kendisini ancak ateşe hazırlar. Sanki, Tayyib beyin kalbinden geçenleri, niyetini haşa biliyormuş gibi bir değerlendirmede bulunmak, aynı zamanda Amerika pisliğinin emir verdiğini, bunu da Tayyip beyin kabul ettiğini çok rahat söylemek, ancak cehennem çukurlarını beklemek demektir. Eğer mesele İslam'sa; Duyduğuna hiç inanmamak, gördüğünün bile yarısına inanmak vardır. Başkaları hakkında rahat konuşmaktan vaz geçelim kardeşim.
27 Mayıs 2013 Pazartesi 12:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ESAD ZALİM DİKTATÖR VE KATİL FAKAT...
kamil kemancı
ESAD ZALİM DİKTATÖR VE KATİL FAKAT. Gelinen durum hiç iyi değil. Evet bu kanlı dikataör gitmeli ama asla yerine NE ABD, NE İSRAİL, NE DE iran gelmemeli. İslam ahlakına dayalı yeni bir anlayış ve yönetim gelmeli.
26 Mayıs 2013 Pazar 08:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
islam
xx factor
amerikan islami boyle soylemesi icin emir verdi. 10.000 polis,le reyhanliya gitti.korkudan!!! arab musluman teroristlere destek verdigini acikladi. yani turkiye terore destek veren ulke oldu.eeee bunuda bop buyuk israil icin yaptigini n zaman itiraf edecek diye halk!!!bekliyor.yani bu isler ( bes vakit namaz kilmakla olmuyormus)
25 Mayıs 2013 Cumartesi 19:33
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri