Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Taksim'e de cami yapacak!

28.11.2012 14:38
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya yolunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi.

Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıyken yapmayı düşündüğü Taksim'e cami gerçeğe dönüşüyor. Erdoğan, Taksim'e cami yapılacağını açıkladı.

Erdoğan ayrıca Çamlıca'ya yapılması düşünülen cami projesinin içine sindiğini belirtti.

MAKSEM'İN ARKASINA YAPILACAK

Gazetecilerin Taksim'e cami yapılacak mı sorsuna Erdoğan'ın verdiği cevap yeni tartışmaları beraberinde getirecek. Erdoğan bu yöndeki soruya şu karşılığı verdi:

"Evet yapılacak. Şimdiki mescidin yerinde, etrafında birkaç bina daha var. Onların orası bir ada. Maksem’in arkası. Birkaç parsel kamulaştırılacak."

GAZZE'YE SÜRPRİZ YAPABİLİR

"5 Aralık’ta Halid Meşal Gazze’ye gidiyor. Sizde gidecek misiniz?" sorusuna Erdoğan, "Dün akşam (önceki akşam) Halid Meşal ile görüştüm. Size sürpriz yapabilirim. Kendisi davet etti. Hazır olduklarını söyledi" diye cevap verdi.

"PROJE İÇİME SİNDİ"

Camlıca'ya yapılacak caminin Sultanahmet'in çakması olduğu yönündeki eleştirilere katılmayan Erdoğan, "proje sizin içinize sindi mi?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Evet sindi. Ayrıca jüride olsam ikinci seçmezdim. Neden birinci seçmeyip spekülasyonlara yol açıyorsun? Kültür merkezleriyle, seminer ve sergi salonlarıyla, etrafıyla bütün bir proje. Belki şimdi maketleriyle çok anlaşılmıyor. Ama bittiği zaman güzel olacak emin olun."

Erdoğan ayrıca caminin altına alışveriş merkezi olmayacağını da sözlerine ekledi.

GÜNLÜKTE DOLMABAHÇE YOK

Dolmabahçe görüşmesi için "rutin" diyen Erdoğan'ın "Sadece o değil birçok görüşme benimle birlikte mezara gidecek" sözleri Dolmabahçe gizemini daha da büyütecek gibi görünüyor. Anılarını yazdığını belirten Erdoğan, günlükte sadece Dolmabahçe'nin değil diğer görüşmeleri de yazmayacağını söyledi. 

Bu haber toplam 5250 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

yer seçimi AKM alanı olmalı
hursit dilaver
yer seçimi yanlış. taksim camii eğer AKM alanına yapılırsa değer taşır. bizim ulusalcı tayfa yeni atatürk kültür merkezi yaptırmamak için o kadar direndi. niye..onlar o kadar kültürlü,aydınlanmacı moderen laikçi olmalarına rağmen 1970 yapımı külüstür olmuş bina için dirensinler. çünkü oraya yeni kültür merkezi yapılırsa cami yapmak zorlaşır. allah tarafından bu sosyete ulusalcılarının direnisi sayesinde o bölgeye camiyi yapalım. sayın başbakan olaya bir de bu gözle baksın. bahsettiği alan çok dar. taksime cami, AKM toprağı üstüne olmal. yeni taksim ve kışla ile bir panorama oluşturmalı.. dedi wahsibatılıco. o daima doğru söyler.. bilesiiiz.
28 Kasım 2012 Çarşamba 15:18
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri