Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Tek ceketle çıktı yola şimdi ceketsiz kaldı

22.04.2014 17:41
Başbakan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmasında, seçimler sonrası Cemaat hakkında sert konuştu.

Başbakan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmasında, Cemaat'e yüklendi. Telefon dinlemelerinin belge olarak sunulmasına tepki gösteren Başbakan Erdoğan'ın kürsüye vurması dikkat çekti;

"NE BELGESİ, İŞTE BELGE"

"Şu dönem içerisinde yargının içinde olanlar ortada, Adana olayı ortada. Hala utanmadan sıkılmadan yazdıkları ortada. Neyi yazıyorsun, neyi çiziyorsun. Sen bu ülkenin Başbakanını dinleyeceksin, Dışişleri Bakanını dinleyeceksin, bakanları dinleyeceksin ve bunu da kalkacaksınız kendiniz dinleteceksiniz. Utanmadan sıkılmadan belge diyeceksiniz. Ne belgesi, işte belge. Kalkıp da bu ülkenin Başbakanı nasıl dinlenir diyemiyorlar."

"KASETLERİMİZ VARDI HANİ NEREDE"

"Bunların elinde şantaj kasetleri var. Bu devletin en tepesinden en aşağısına kadar. Cumhurbaşkanının da şantaj kaseti vardı. Benimle ilgili de Genelkurmay Başkanının da. Benimle ilgili varsa açıklayın diyorum açıklamazsanız namertsiniz. Şahsımla alakalı aradıklarını bulamadılar. Bunlarda o şeref yok."

 

"ŞİMDİ CEKETSİZ KALDI"

Erdoğan, Fethullah Gülen'in röportajlarında bahsettiği "Tek ceketim var" ifadesini baz alarak,"Tek ceketle geldi, tek ceketle yola çıktı şimdi ceketsiz kaldı. Tazminat davası açıyor şimdi.. Oradan para toplayacak herhalde... " dedi;

"SİZİN DİN ANLAYIŞINIZ BU MU?"

"İnsanların mahremine girdiniz.. Sizin adaletiniz, sizin din anlayışınız bu mu ? Nasıl girersiniz insanların mahremine? İstikametini kaybetmiş olan bu takım elinden geldiğince artık son çırpınışlarını yapıyor. Gereği neyse mutlaka yapacağız..

"DÜŞMAN BİLE BU ŞEREFSİZLİĞİ YAPMAZ"

Siz milletin vekilisiniz. Bunların elinde şantaj kasetleri var. Bu devletin en tepesinden en aşağısına kaset. Cumhurbaşkanının da şantaj kaseti vardı. Benimle ilgili de Genelkurmay Başkanın da. Benimle ilgili varsa açıklayın diyorum açıklamazsanız namertsiniz. Şahsımla alakalı aradıklarını bulamadılar. Bunlar da o şeref yok. Düşman bile bu şerefsizliği yapmaz. Bunlar bunu yaptılar. Bizim bu noktada aldığımız terbiye başkadır.

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri