Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Terör örgütü elini tetikten çeksin

29.12.2012 17:20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa'da konuştu.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Abide Köprülü Kavşağı ile diğer yatırımların ortak açılışını gerçekleştirmek üzere Şanlıurfa'da konuştu.

Konuşmasından satırbaşları....

Biz bu cumhuriyeti nasıl kardeşlik üzerine inşa ettiysek kardeşlik üzerinde büyüteceğiz. VBütün meselelerimizi samimiyetin diliyle konuşacağız. Bakın burada Şanlıurfa'da bir hususun üzerinde durmak istiyorum. Biz siyasete girdiğimiz andan itibaren zorluklarla karşılaştık. Bizim siyasi görüşlerimiz yok sayıldı. Bize öteki muamelesi yapıldı. Tehditler aldık, İstanbul'da belediye başkanlığı yaparken hizmet etmemizin önüne geçilmek istendi. Siyaset yaptığımız partiler kapatıldı. Okuduğum şiirden dolayı mahkum oldum. Seçimleri 3 Kasım'da kazandıktan sonra da önümüze engeller çıkarıldı.

DİKTATÖR DİYEN AYNAYA BAKSIN

Bize cumhurbaşkanı seçtirmemek, partimizi kapatmak istediler. Türlü türlü tuzaklarla bizi devirmek istediler. Siyasi hayatımız boyunca karşılaştığımız tüm engellere rağmen şiddete başvurmak istemedik. 

Zaman zaman ana muhalefet partileri çıkıyor bizler için diktatör flaan diyorlar. Aynaya baksınlar aynaya. Biz millete hizmet için varız. Bu yüzden milletim bize 3 Kasım 2002'den bu yana iktidar görevi verdiler.

1000'İNCİ YILINI TORUNLARIMIZ KUTLAYACAK

2023 Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ülke arasında yer alacağı bir dönem olacak. 2023 yetmez biz büyük düğşünüyoruz. Büyük düşenenler kazanır. Biz Sultan Alparslan'ın torunlarıyız. 1071 Anadolu harekatı. 2071'de Anadolu harekatının 1000'inci yılını torunlarımız kutlayacak.

ŞİDDET HİÇBİR ZAMAN ÇÖZÜM OLAMAZ

Şiddet acizlerin işidir. Şiddet hiçbir zaman çözüm olmadı olamaz. Söyleyecek sözü olmayanlar şiddete başvururlar. Konuşacak birikimi tartışacak sözleri olmayanlar şiddete başvururlar. 10 yıldır terör meselesinin, Kürt kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için siyaset araç olsun Meclis çatı olsun dedik.

Biz 75 milyon kardeş olarak elele vereceğiz. Ne Arap'ın Kürt'e ne Kürt'ün Türk'e üstünlüğü yoktur. Aramızdaki en güzel bağ İslam bağıdır.

BAŞÖRTÜLÜ KIZLAR ELLERİNE MOLOTOF MU ALDILAR?

Benim başörtülü kızlarımı okullara sokmadılar. Ama biz sabrettik. Suçları neydi? Onlar da ellerinde molotofla taşla sopayla mı dolaşıyorlardı? Neydi suçları? Sadece inancı gereği başörtü. Öteki taraftan ben imam hatipte okumak istiyorum dediler. Bunu hazmedemediler. Neden? Bu ülkenin başbakanı imam hatipli.

Ne giyiyorsa giysin neden bunun önünü kesiyorsunuz? Sabır sabır sabır ve 444 gerçekleşti. Şimdi artık üniversiteye giriyor musunuz, katsayı kalktı mı? Artık bundan sonrası size ait. Daha fazla çalışacaksınız. Sadece bilgi değil hikmetle zenginleştirilmiş bilgi. Tüm düz liseleri, fen liseleri, anadolu liseleri, meslek liseleri, imam hatip liseleri... Hikmetle donatılmış bilgi... 

MALUM PARTİYE ÇAĞRI YAPIYORUM

Artık şiddet sussun artık siyaset konuşsun. O malum partiye çağrı yapıyorum. Artık terör örgütü elini tetikten çeksin. Eğer varsa kalbiyle yüreğiyle fikriyle konuşsun. Bizim askerimize bizim polisimize tetik çeken bir örgüt hak savunucusu olamaz.

Bu terör örgütüyle arana duvarı çek. Kürt kardeşlerime kast eden bu terör örgütüyle aranıza mesafe koyun. İnanıyorum ki aranıza mesafe koyun. 15-16 yaşındaki kız çocuklarını dağa götürenlerle aramıza duvar koyalım. 

ROTAHABER

Bu haber toplam 7008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri