Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan terör örgütüne destek veren ülkeleri uyardı

17.05.2016 18:05
Diyarbakır'daki patlamayla ilgili kimsenin sesinin çıkarmadığını belirten Erdoğan, "Neden Türkiye'de olunca susuyorlar" dedi.

Diyarbakır'da 12 Mayıs gecesi patlayıcı yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu hayatını kaybedenlerin arasında bulunan ve cesetleri parçalanan 13 kişi, bugün toprağa verildi.

İslam ülkeleri bakanları ile yaptığı toplantı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki patlamayla ilgili sesini çıkarmayan ve terör örgütlerine destek veren ülkeleri uyardı.

BÜYÜK BİR PATLAMA MEYDANA GELDİ

"Diyarbakır şehir merkezine 20 kilometre mesafade büyük bir patlama meydana geldi. Yaklaşık 10-15 ton olduğu değerlendirilen bombanın havaya uçmasıyla 16 vatandaşımız hayatını kaybediyor. Burada bir terör örgütünün yüzlerce masum insanı katletmeye yönelik teşebbüsü ve bu saldırıyı engelleyen vatandaşlarımız söz konusudur.

Erdoğan terör örgütüne destek veren ülkeleri eleştirdi VİDEO

KİMSEDEN SES ÇIKMADI

Bu patlayıcı Diyarbakır şehir merkezinde düzenlemek isteyen terör örgütünün şiddetle tepki gösterilmesi gerekmektedir. Kimseden bu elim hadiseye yönelik ses çıkmamıştır. Paris'te, Brüksel'de olunca çıkıyor; ama Ankaraİstanbul, Diyarbakır, Lahor'da olunca çıkmıyor.

Erdoğan terör örgütüne destek veren ülkeleri uyardı

BU İKİRCİLİK TAVIR NEREYE KADAR

Bu ikircikli tavır nereye kadar? Siyasetin dünyada dürüst olmadığını görüyoruz.Bugün dünyanın en büyük sorunu, terör örgütleri karşısında takınılan bu ikiyüzlü, riyakar, samimiyetsiz tutumdur. Terör örgütleri en büyük desteği bu tutumdan alıyor.

BU TERÖR ÖRGÜTLERİNE HANGİ ÜLKELERİN SİLAH VERDİĞİNİ BİLİYORUZ

Dünyada silah sektörünü elinde tutan ülkeler bu teröristlere bu silahları veriyor. Buna da hayır desinler. Bu terör örgütlerin silahlarını hangi ülkelerin verdiğini biliyoruz. Teklifimize kulak tıkayanlar şimdi mülteci dalgalarının önünü kesmek için her yolu dönüyor.

DEFALARCA UYARDIK

Aynı şekilde terör örgütlerine silah ve mühimmat gönderen ülkeleri defalarca uyardık. Şimdi o silahlar bize yöneldi. Ancak yarın o silahlar o silahları veren ülkelere karşı kullanılacak. Terörün karakteri eninde sonunda akrep gibi kendisini tutan eli de sokar. Yarın kendi kucaklarında patlayacak bombaların müsebbibi olacaklarını iyi bilmeliler."

Erdoğan terör örgütüne destek veren ülkeleri uyardı

Bu haber toplam 2044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri