Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Trabzonspor Stadı İçin Denizi Doldurduk

24.11.2013 13:24
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da Trabzonspor'un yeni stadının temel atma töreninde konuştu. Trabzonspor Stadı için denizi doldurduklarını söyleyen Erdoğan taraftara da bir uyarıda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da Trabzonspor'un yeni stadının açılış konuşmasında yapılan yatırımlardan bahsetti. 18 bin kişilik Avni Aker'in yerine 41 bin 61 kişilik dev bir stat inşaa edeceklerini söylerken taraftara da bu stadı dolduracaksınız diye uyardı.

İşte Erdoğan'ın o konuşması:

Konuşmamın başında öğretmenlerimizin günün kutluyorum. Tüm öğrencilerimizden samimi bir ricada bulunuyorum. İlkokul öğretmenlerinizi bulun ve ellerini öpün. Hiç yapamıyorsanız öğretmenleriniz için hayır dua edin. Ya Rabbim onlardan razı ol. Biz nefes aldığımız müddetçe onlara borçluyuz ve minnetarız. Size bize hayatı öğreten öğretmenler başımızın tacıdır. Öğretmen aldığı maaşın karşılığını veren bir memur değildir. Öğretmen annemiz, babamız kadar yakındır. Uğruna 40 yıl köle olacak kadar mübarek biridir.
Bu stadın temel atma törenini şimdi gerçekleştireceğiz. 2 yıl sonra da inşallah açacağız. Avni aker kaç kişi 18 bin. Yeni açacağımız stat kaç kişilik? 40 bin 61 ya da 41 bin 61. Bu stadı dolduracaksınız. Trabzonluların futbol aşkını biliyoruz. Üniversiteler arası futbol turnuvasını buraya yaptık. 500 milyon liralık yatırım yaptık. Trabzon sporda bir sıçrama yapmalı. Şu anda UEFA şehirleri arasında Trabzon müstesna bir yere sahip olacak. Bu tesiste engelli spor soyunma odalarından, basın tribününe kadar her şey var. Dört dörtlük bir tesis.

Trabzon'a verdiğimiz sözü tutuyoruz. Karada yer yoksa denizi dolduruyoruz. Trabzonspor ve diğer takımlar modern bir tesise kavuşacak. Trabzon'a yaptığımız yatırım 5 katrilyon lira. Acaba bugüne kadar gelen iktidarlar Trabzonu'muza bu kadar yatırım yaptılar mı? Kanuni tüneli de açılacak. Virajlar bitecek. Trabzon'a bu yollar yakışır. İnşallah 2 yıl sonra bu statdda Trabzonspor'umuzun maçlarını izleyeceğiz. Yeniden bu stadın Trabzon'umuza ve Trabzonspor'a hayırlı olsun diliyorum.

Gençliğinde futbol oynamış biri olarak bir Karadeniz evladı olarak Trabzon'un buraya nasıl zorlukla geldiğini biliyorum. Boş araziler, sokak araları futbol sahasıydı. Parçalanmış ayakkabıları bulamayanlar çıplak ayakla futbol oynadılar. Trabzon Türkiye'nin en büyük takımlarından biri oldu. Futbolu bu kadar seven gençlere sessiz kalamazdık.
Trabzonspor hem de alt takımı 1461 başarı üstüne başarı kazanıyor. Şimdi bu büyük açlışı gerçekleştiriyoruz. Herkes hayırlu uğurlu olsun.

HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri