Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: TSK yetkiyi bizden alacaktır

10.04.2013 18:09
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli PKK'lıların çekildiğine ilişkin soru üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Suriye’deki PKK’lıların büyük ölçüde çekildiğini söylerken "Türkiye'den Suriyeli olan PKK'ların bir kısmı, tamamı çekildi diye bir ifademiz olmadı, bir kısmı Suriye'deki gelişmeler artıkça Suriye'ye o zaman bunlar geçmişlerdi. Ama bunun sayısı şu kadardır veya bu kadardır diye böyle bir ifade kullanmamız zaten mümkün değil. Kaldı ki bunlar Kandil'den mi geçti Türkiye'den mi geçti o da gizli bir konu. Ama geçtiği biliniyor, biliyoruz. Bunu zaten o zaman istihbari bilgiler olarak da almıştık. Bu süreç şu anda gayet iyi bir şekilde işliyor.  Suriye’ye gittiler ancak bunun kesin bir rakamı yok. Tam çekilme sağlandı da diyemeyiz ama böyle bir çekilmenin olduğu bilgisi bize geldi. Bu çekilmenin Kandil üzerinden mi Türkiye üzerinden mi olduğu bilgisi de bize geldi ama bu gizli bir bilgi" şeklinde konuştu.

Erdoğan “Süreçle ilgili zaman vermek mümkün değil bu bir çözüm sürecidir. Bu sürece Türkiye’de medya akil insanlar sanat çevresi, spor çevresi, STK’lar her kesim destek veriyor. Bizde bu süreci en iyi şekilde başarmanın gayreti içinde olacağız.” dedi.

ÇEVİRMEN ZORLANINCA DEVREYE CUMHURBAŞKANI GİRDİ - Video izle

TSK YETKİYİ BİZDEN ALACAKTIR

Başbakan Erdoğan PKK'nın geri çekilmesi ile ilgili, ''Silahlı Kuvvetler bizden aldığı yetkiyi, verdiğimiz yetki çerçevesinde kullanır ama şimdi yeni süreçte herhangi bir yetki gerektiği anda bizden yetkiyi alacaktır. Benden Başbakan olarak, illerde valilerden vali olarak, yetkiyi alıp atması gereken adımları buna göre atacaktır'' dedi.

CHP MİLLETVEKİLLERİNİN KÜRSÜYE YÜRÜMESİ

CHP'nin milletvekilllerinin Silivri'deki tavrı mahkemeyi basma yargıyı işgal hareketidir. Böyle bir işgal hareketi olunca oradaki hakimde yargılmaya son verdi. Dışarda yapılan gösteriler Türkiye'ye yakışan şeyler değildi ama ana muhalefet partisine yakışan şeylerdi. Dün de TBMM'de kürsü işgal etmeleri CHP'nin asli kimliğini ortaya koyuyo. Böyle bir yola başvurmak acziyetin göstergesidir. Kürsüyü işgal ettiniz de ne oldu. Değişen bir şey var mı? Parlemantonun içerisinde zaman kaybından başka hiç bir işe yaramıyor. CHP'nin çatışmacı bir parti olduğu yine ortaya çıkmıştır.


Kaynak: Rotahaber

 
Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri