Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Tuğluk'a isyan cevabı

05.05.2011 21:27
Öcalan'ın avukatlığını yapan Demokratik Toplum Kongresi eş başkanı Aysel Tuğluk'un bugün yaptığı Mısır-Suriye çıkışına Başbakan Erdoğan rest çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un sözlerine ilişkin, ''Yaklaşık 20-25 katrilyonu bulan yatırım Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yapılmıştır. Bunların olduğu bir süreci bu şekilde değerlendirmek çok çok yanlıştır, bu bir farklı şekilde meydan okuma yöntemidir ki bu yöntem demokratik bir yöntem değildir. Bunu da benim halkım en güzel şeklide değerlendirir'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un sözlerine ilişkin, ''Şu anda BDP'nin mantığı budur. BDP, demokratik yollarla değil, ne yazık ki yaklaşım tarzı, şu anda terör örgütünün destekleriyle bir yere varmanın gayreti içerisinde ve desteği orada bulmaktadır'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un sözlerine ilişkin, ''Ne Kuzey Afrika'da ne Ortadoğu'da olanla bunların yaptıklarının yakında uzaktan alakası yok. Bir defa oralarda bir demokratik ortam söz konusu değil'' dedi.

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri