Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Uluslararası yatırımcılara seslendi

03.08.2016 00:53
Erdoğan, Uluslararası Yatırımcılarla Yüksek Düzeyli Ekonomi Toplantısı'da açıklama yaptı.

Erdoğan, Uluslararası Yatırımcılarla Yüksek Düzeyli Ekonomi Toplantısı'da açıklama yaptı.

Dün gece darbe günü yaralanan gazileri aradığını söyleyen Cumhurbaşkanı, telefonda konuşurken Sabri isimli gazinin yaralı haldeyken kendisini düşünmeyerek "Reisim beni bırak sen iyi misin"diye sorduğunu söyledi.

TANKIN PALETLERİ ARASINA ATLAMIŞTI

"Dün gece gazilerimizi arıyorduk. Bir tanesi genç 34 yaşında, yazılımcı ama savunma sistemlerini çok seven bir gencimiz. Bu genç tankların paletleri arasına atlayarak 1. tanktan kurtulan, 2. tankın da paletleri arasına atlayıp kolunu inşallah kaybetmeyecek, böyle bir noktada olan gencimiz.

Erdoğan üzerinden iki tank geçen Sabri'yle konuşmasını anlattı İZLE

"'SEN İYİ MİSİN ONU SÖYLE' DİYOR"

Telefonda konuşurken Sabri'mize sanki hiçbir şey olmamış, 'Reisim beni bırak sen iyi misin onu söyle' diyor. Bu inanç oldukça bu ülke dimdik ayakta kalacaktır.

Bu milletle ne kadar iftihar etsek azdır. Bu millet inşallah yoluna durmadan kararlılıkla yürüyecektir bundan şüphemiz yok."

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

BATI ÜLKELERİ DEMOKRATİK ÜLKELERDİR

"Sizler uluslararası yatırımcılar olarak şuan karşımda bulunuyorsunuz. Sizlere bu özelliklerinizle sesleniyorum. Batı ülkelerine baktığınız zaman tümü demokratik ülkelerdir. Parlamenter ve halkının oylarıyla iş başına geçen sistemlerdir.

HAVAALANINDA TÜRKİYE'YE GİTMEYİN YAZIYOR

Şuana kadar bize batıdan gelen hiçbir temsilci yoktur, ziyaretimize gelen yoktur. Fakat Fransa'da Belçika'da terör olayı olduğunda nasıl gittiklerini biliyorsunuz. Hatta bazı havaalanlarında Türkiye'ye gitmeyin bu Erdoağn'ı güçlendirir yazmakta. Bu nasıl demokrasidir. Ben halkının yüzde 52 oyuyla işbaşına gelmiş bir cumhurbaşkanıyım. Yaklaşık 12 yıllık başbakanlığım, 2 yıllık cumhurbaşkanlığım döneminde Türkiye'nin nerden nereye geldiğini en iyi bilenler sizlersiniz.

Türkiye'nin yükselişini hazmedemeyen mihraklar var. Bu olay içerde aktörleri olan amöa seneryosu dışarıda yazılan bir darbe hareketidir.

238 ŞEHİT VERDİK

Bu darbe hareketini yapanlar bu insanlara bomba yağdırırken hangi insani anlayışla, hangi vicdan kalkıpta kendi halkına tanklarla üzerine giderek böyle bir vahşeti işleyebilir? Bu ülke darbeler tarihi içerisinde çok farklı bir darbe yaşadı. 238 şehit verdik şuana kadar.

DÜN GECE GAZİLERİMİZİ ARADIK

Dün gece gazilerimizi arıyorduk. Bir tanesi genç 34 yaşında, yazılımcı ama savunma sistemlerini çok seven bir gencimiz. Bu genç tankların paletleri arasına atlayarak 1. tanktan kurtulan, 2. tankın da paletleri arasına atlayıp kolunu inşallah kaybetmeyecek, böyle bir noktada olan gencimiz.

Telefonda konuşurken sabrimize sanki hiçbir şey olmamış, sen iyi misin onu söyle diyor. Bu inanç oldukça bu ülke dimdik ayakta kalacaktır.

Bir Albay... 7 tane kurşun almış vücuduna... Hala bizi düşünüyor. "BU FETÖ'nün adamları hala içimizdedir, Lütfen kendinize dikkat edin" diyor...

TERÖRÜN ÜZERİNE GİTMELİYİZ

Çekinemden ürkmeden terörün üzerine gitmeliyiz. Eğer uluslararası camia bu teröre karşı  ortak bir mütabakat ortaya koyamazsak. Bu döner dolaşız sizi de bulur.

VİDEO KONFERANSIYLA BAĞLANMAMI HAZMEDEMEDİLER

Biz Almanya'ya 4 bin dosya verdik. Teröristlerle, derneklerle ilgili dosya verdik. Bunların hiçbiri bize dönmedi. Pazar günü Almanya'daki vatandaşlarımızın oluşturduğu insanlar bir miting düzenlediller. Ve benim buradan oraya video konferasn ile bağlanmamı hazmedemediler. 

Bu Batı teröre destek veriyor ve darbelerin yanına yer alıyor. Bunların canı bizim gibi yanmadı. Dost bildiklerimiz darbecilerin, teröristlerin yanında yer alıyor. İş adamımız Özdemir Sabancı'nın katili elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Yakaladılar, mahkemelere çıkardılar sonra saldılar.

Yürekli olmazsak dünyadaki diğer ülkelerin de canı yanar.

DARBE GECESİ

Darbe gecesi son ana kadar nereye gideceğimiz belli değildi. Ancak yürekli pilotum sayesinde İstanbul'a geldik. İndiğimizde de üzerimizde F16'lar uçuyordu.

Diğer terör örgütleri ile mücadelemizde olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da dostlarımızdan gerekli desteği alamadığımızı üzülerek görüyoruz. Bir gün bizi anlayacaklarını biliyoruz. Dileğimiz acılar yaşanmadan belirttiğimiz noktalara gelmesini diliyoruz.

Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri