Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, umre yaptı

02.03.2015 08:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret ettiği Suudi Arabistan’da ihrama bürünüp Kâbe’ye gitti ve umre yaptı. Erdoğan’a Kâbe’de de büyük ilgi vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan’da umre yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’ndaki Kraliyet Misafirhanesi’nde ihrama girerek karayoluyla Mekke’ye geldi. Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı Mescid-i Haram’a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kâbe’de önce umre tavafını yaptı. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra umresini tamamlayarak, Cidde’de, Mescid-i Haram’ın yanında yer alan Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi’ne geçti. Kâbe’de umre yapan Türk vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine selam verenlere de el sallayarak karşılık verdi.

ERDOĞAN MEDİNE’DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mekke’de Umre yaptıktan sonra, Medine’ye geçti. Sabaha karşı, konakladığı Kraliyet Konukevi’ne geçen Erdoğan, öğleden sonra da Medine’ye geçti. 

Erdoğan Medine’de Mescid-i Nebevi’yi de ziyaret etti. Dün geceyi Medine’de geçiren Erdoğan, bugün öğleden sonra Riyad’a hareket ederek, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile görüşecek.      

Bu haber toplam 2152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri