Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Uşaklık ediyorlar

29.01.2016 23:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan, açlık grevine başlayan HDP'li milletvekilleri için "Bunların yeri parlamentodur. Bu oyunlara asla gelmeyiz. Terör örgütüne uşaklık yapıyorlar" yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li vekillerin Meclis'te başlattıkları açlık greviyle ilgili olarak "Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. İş tam tersine dönmüş vaziyette. Birileri açlık grevi yapıyor, birileri de Büyükada'da tatil" dedi.

SÜREKLİ AMBULANS VAR

Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddialarının da yalan olduğunu vurgulayan erdoğan şöyle konuştu: Bir kere orada sürekli olarak ambulans var. Güvenli bölgeye ambulansların girmesi söz konusu değil. Yaralını al, ambulansların olduğu bölgeye getir. Kendilerine söylendiği halde bunlar bunu yapmıyor. Yapmadıkları gibi Meclis'te telefonla bir konferans yapmaya çalıştılar. Bunların hepsi ideolojiktir ve o ambulansları ateş menziline sokup ölümle baş başa bırakmaktır.

"Mehmedimizin mücadelesi vatanımızın beka mücadelesidir" diyen Erdoğan "Cizre, Sur, Silopi, hepsi tertemiz hale gelinceye kadar operasyonlar sürecek, kentsel dönüşüm başlayacak" dedi.

ÖNCE YEMİN ET, SONRA RANDEVU AL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinden randevu talebinde bulunan HDP'li Leyla Zana için de şartını dile getirdi: "Bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz

konusu olmaz. Geçenlerde özel kalemi bazı şeyler iletti. Eğer bu başlıklar altında düşünüyorsa, zaten gelmesine de gerek yok. Terörist başıyla alakalı şeyler, şu anda İmralı'daki koşullar dünyanın hiçbir yerinde yok."

TOPÇU GÖREVE BAŞLADI

7 Haziran seçimleri sonrası kurulan seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olan Yalçın Topçu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı olduğu açıklandı. Kararnamenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanmasının ardından Topçu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde göreve başladı.

 

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri