Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ve Baydemir'in renkli görüşmesi

16.11.2013 13:45
Başbakan Erdoğan ve Osman Baydemir arasında geçen görüşme renkli görüntülere sahne oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün başlayacak ve 2 gün sürecekDiyarbakır ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i de ziyaret ederek başladı.

SURİÇİ PROJESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Erdoğan ile Baydemir yaklaşık 45 dakika sürdü. Görüşme öncesiBaydemir Başbakan Erdoğan'a Suriçi Projesi hakkında bilgi verdi. Belediye binasında Erdoğan ve Baydemir arasındaki görüşmeler renkli görüntülere sahne oldu.

BAYDEMİR, ERDOĞAN'I BÖYLE KARŞILADI

"BEN GİDERAYAK SİZ GELDİNİZ SAYIN BAŞBAKANIM"

Başbakan'ın ayrılmasının ardından Belediye Başkanı Osman Baydemir, gazetecilere görüşmeyi anlattı. Hoş bir sohbetlerinin olduğunu belirten Baydemir, şunları söyledi: ''Milletvekillerimizi le birlikte karşıladık. İçerde son derece verimili hoş esprili bir sohbetimiz oldu. Diyarbakır halkımız açısından da önemli bir görüşme oldu. bu buluşma hepimizin acil ihtiyaç duyduğu eşitlik özgürlük kardeşlik hukuku temelinde nihai bir barışa da katkı sunmuş olur. Ben çok teşekkür ediyorum. Sayın Başbakan ile aramızda şöyle bir espri de geçti. 'Ben giderayak siz geldiniz sayın Başbakanım' dedim, 'Daha önce gelseydiniz birkaç proje alırdık sizden' dedim. Dicle Vadisi ve raylı sistem projesini görüştük. Bizden sonrakilere kapı açmış olduk."

SIK SIK YOLU KESİLDİ

Başbakan Erdoğan, Belediye binasına doğru otobüsüyle yola çıktığı sırada sık sık halk tarafından yolu kesildi. Erdoğan aracı durdurup grupla selamlaştı. Eşi Emine Erdoğan kendilerine hediye edilen puşi veDiyarbakır bayrağını otobüsün önüne serdi.Konvoyda Başbakanlık otobüsünden milli birlik ve beraberlik mimarı anonsu yapıldı.Erdoğan'ın geçişi sırasında olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Havaalanı ve yol boyunca keskin nişancılar görev aldı.

BARZANİ DE YARIN ZİYARET EDECEK

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gerçekleştirdiği ziyarete özel daveti üzerine Diyarbakır'a gelen Irak kürt bölgesel yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ise Baydemir'i 17 Kasım'da ziyaret edecek. Ziyaretin Barzani'nin resmi programında yer almadığı ancak Büyükşehir Belediyesinin Dış İlişkiler Birimi'ne bildirildiği ve Baydemir'in de bunu kabul ettiği öğrenildi.

yazete

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri