Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Yargı mensubu yürütmeye emir veremez

21.12.2013 13:13
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz gezisi kapsamında Samsun’da konuştu. Erdoğan konuşmasında yolsuzluk operasyonu ile ilgili yargı mensuplarına mesajlar verdi

Başbakan Erdoğan’ı taşıyan uçak, saat 11.45’te Samsun-Çarşamba Havalimanı’na indi. Samsun ve Ordu protokolü tarafından karşılanan Başbakan, Başbakanlığa ait otobüsten halka hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Enideşiniz olmasın. Dik duruyoruz, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Samsun kutlu yürüyüşlerin başlangıç noktasıdır. Sizin buradaki duruşunuz inanıyorum ki 30 Mart için de bir cevaptır.

Son günlerde olan olaylar uluslararası boyutu olan ulusal boyutta da yerel taşeronları olan bir oprasyondur. Operasyon hükümete karşı atılmış adımdır. Biz bundan yılmayacağız. Salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız oluyorlar.

Yolsuzlukların olduğu ülkere milli geliri 1'e 4 artırabilir misiniz.? Yolsuzlukların olduğu ülkede Samsun sahil yolunu 4 yılda bitirebilir misiniz?

Bunların mazisi karanlık mazisi. Bu ülkeye bunlar ne yaptı zarardan başka. CHP demek kirlilik demek CHP demek bu ülkeyi karanlıklara götürmek demektir. Bu ülkede fikir ve düşünce özgürlükler CHP döneminde darbe yemiştir.

Çamur atmakla bir yere varamazsın. Biz AK Partiyiz. 30 mart'ta benim milletim bunun kararını en iyi şekilde verecektir.

Hukuka yansıyan olay hukukta karşılığını bulur. bizim meselemiz hukukçuların güdümlü değil hukuka saygılı hareket etmesidir.

Yargının bir menbusu yürütmeye emir ve baskı yapamaz. Yürütmenin mensubu bile eve baskın yapacak, evinde bacak üstüne bacak atacak. Elinde tespih külhan beyi gibi duracak bu nasıl iştir? Kalkıp biz seyir mi edeceğiz gereği neyse onu yapacağız.

Büyükelçile bazı provokatif eylemlerin içerisine giriyorlar. Onlara sesleniyorum. İşinizi yapın görev alanınızın dışanı çıkarsanız biz sizleri ülkemizde tutmaya mecbur değiliz.

ROTAHABER

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri