Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, Yozgat'ta Doğan'na cevap verdi

Yozgat'ta,konuşan Başbakan Erdoğan, Aydın Doğan'ın ABD basınına yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Erdoğan bir cümleye kızdı. Kar altında yapılan mitingde vatandaşlar alana sığmadı.

Başbakan Erdoğan, Yozga'ta halka sesleniyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Kalkınma yolculuğumuzda, Yozgatlı kardeşlerim beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Emanetinizi kutsal bildik, onu hakkıyla taşıdık. Yozgat Sürmelisi ne diyor? Dersini almışta ediyor ezber…

Bunlar son üç seçimde derslerini aldılar ama bir türlü ezberleyemediler. 3 Kasım’da, 28 Mart’ta, 22 Temmuz’da aldılar ezber edemediler. Milletin verdiği dersten sürekli bütünlemeye kaldılar.

"SANDIK CİNİ BUNLAR"

29 Mart’ta bir kez daha bunlara derslerini vereceksiniz. Bir kez daha sandığa kilitleyeceksiniz. Hani Alaaddin’in lambası vardır içinden cin çıkar ya bunlar da sandık cini olmuşlar.

Masallardaki gibi dile benden ne dilersen diyorlar? Kim size ben gökteki yıldızları sayarım diyorsa, inanılır mı? Bunlar da böyle. Bunlar bir şey anlattı mı deyin ki gökte kaç tane yıldız var?

Kaf Dağı’nın altındaki sahte cenneti vaat ediyorlar. Onlara buradan Yozgat’tan sesleniyorum. Medyadan kılavuz olmaz. Kılavuzu karga olanın… Medyaya aldanma. 29 Mart’a kadar manşeti medya yazar, ama son manşeti benim Bozok yaylası’nın evlatları yazacak.

En son manşet bu millet atacak, Yozgat atacak. Medyaya değil, meydana bak meydana..
Acaba bu Baykal buralara hiç geldi mi? Buranın yolunu hiç biliyor mu? Peki burası TC’nin vatan toprakları değil mi? Bu nasıl siyaset yapıyor? Siyaseti belli Ankara siyaseti.

Gel Baykal Yozgat meydanından Türkiye’ye bakta göreyim seni.

Bugün seçime 32 gün kaldı. Yozgat 16. mitingi yazıyor burada. Ama bunlar daha meydanlara çıkamadılar. Baykal kapalı salonlarda dolaşıyor. Odasında dolaşıyor. Ama biz kar tipi demeden meydanlarda dolaşıyoruz.

Benim milletimle aramı kar fırtına açabilir mi çünkü bizim gönül bağlarımız çok sıcak. Bizim farkımız bu. İşte Aşık Veysel gibi uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Farkımız bu.

Yaklaşık 50 ilde daha miting yapacağız. 6.5 yılda sadece Yozgat’a 7 kere Başbakan olarak geldim. 7 kere…

Cumhuriyet tarihinde 6.5 yıl içinde 7 kere gelen bir başbakan var mı? Yozgat’ı hatırlayan kaç tane başbakan var? Ama biz sizsiz olamayız. İnanıyorum ki Yozgatlı kardeşlerim bizsiz olamaz. Her gelişimde projelerle hizmetlerle geldim. Bir de onlara bakın.

Nihayet seçimi hatırladılar. Nihayet milleti meydanları hatırlar gibi oldular. Ama dikkat edin, bir tane projelerini duydunuz mu? Bunların hizmet diye bir dertleri yok.

Bunlar eski komunist rejimlerde vardı ya, çamur at izi kalsın siyaseti yapıyorlar.

Sayın Doğan’a sesleniyorum.

ABD gazetelerden bir tanesine açıklamalar yapıyor. Başbakanın çocuklarına diyor, ilgili haberlerimizden rahatsız olduğu için bunları koyma dedi buna karşı çıktık bunu yaptı diyor.

"RAHATSIZ OLDUNUZ"

Sayın Doğan önce kendine gel, bu başbakan öyle küçük düşünen bir başbakan değil. Bu Başbakan Türkiye’nin şanına yakışan bir Başbakan.

Farklı alışmıştınız, alışkanlıklarınız bozuldu rahatsız oldunuz. Çünkü sizler karşınızda el pençe divan duran başbakanlara alışmıştınız.

Sizler İkitelli’den Babıali’den iktidarları yönetmeye alışmıştınız. Sizler devletin bir biriminin size yönelik yapmış olduğu rutin bir incelemeden, eğer sizin her şeyiniz sağlamsa niçin rahatsız oluyorsunuz. Aynı yanlışı yine yaptınız ve mahkemeye dahi gitmediniz. Uzlaşmaya gittiniz. 200 trilyonu aşkın ceza ödediniz. Neden?

Biz bu göreve geldiğimizde siz bize ne dediniz, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirtmeyin, yemeyin dediniz. Biz de ne yiyeceğiz, ne de yedirteceğiz.

Benim Aydın Doğan’a bir sözüm oldu. Bak belden aşağı vurmayın. Çocuklarımızın ailelerimizin mahremimizin gelipte yalan yanlış haberlerle gazetelerinize basmayın.

Ben teşkilatıma bir sivil inisiyatif olarak şunu söyledim. Şu gazete demedim. Yalan yanlış haber yazan gazeteleri almayın dedim. Niye ?

Çünkü habercilik doğru olmayı gerektirir. Şimdi bu medya grubunun avukatlığını Baykal yapıyor. Bu medya grubu ne yapıyor.

O da Baykal’ın CHP’nin taşeronluğunu yapıyor. Bir de çeteler mafyalar meselesi vardı. Baykal ne dedi ben Ergenekon’un avukatıyım dedi. Olay bu kadar açık ortada.

Bizim bu yolcuğumuzda bir çok işler yaptık. Bir konuyu anlatmak istiyorum. Ulaştırma alanında devasa bir adım atıldı. Hızlı tren.

Bahçeli bazen anlatıyor. Türkiye devamlı borçlanıyor.

Sayın Bahçeli Türkiye 5 yıllığına iktidar görevi verdi mi? 3.5 yıl iktidar olabildiler. 3.5 yılın sonunda bırakıp kaçtılar mı? Niye kaçtın Bahçeli kalsaydın ya…

Yüzde 65 kamu net borç stoku o zaman oluşmuştu. Şimdi yüzde 64’tü, şimdi yüzde 25’e düştü. Yani onların döneminde 100 liranın 65 lirası borçtu, şimdi ise 25 lirası borç.

Devletin borçlanma faizi yüzde 63’tü, şimdi 11.5’e düştü. Enflasyon onların döneminde yüzde 30’du. Şimdi 9.5 oldu. Bu enflasyon senin cebindeki parayı alıp götürüyordu.

Bahçeli iktidardayken 16 banka fona devredildi. Bunun benim milletime maliyeti 46 milyon dolardı. Bizim dönemimizde 1 tane banka fona devredilmedi.

Hiç kimse bu milletin imkanlarını söndüremez. Hiç kimse bu ülkeye sıradan bir ülke muamelesi yapamaz. Hiç kimse bu ülkenin herhangi bir ferdine karşı sesini yükselterek konuşamaz.

Biz ecdadımızdan aldığımız terbiyeyle hep mazlumun yanında yer aldık ve zalimlerin karşısında olacağız.

Dışarıda el pençe duranların bu millete kazandırdıkları hiçbir değer olamaz. Türkiye artık eski günlerin Türkiye’si değil.

MHP’nin CHP’nin Türkiye’si artık çok gerilerde kaldı. Dünyada 152 ülkenn desteğini alarak, BM Güvenlik Konseyi’nin üyesi olduk, 41 yıl aradan sonra. Bizden öncekiler neden bunu yapamadı? Çünkü biz dünyayı dolaştık, hala da dolaşıyoruz, dolaşacağız.

Bölgesel, küresel meselelerde söz söylüyor, arabulucu oluyoruz. Bu ülkenin her bir ferdi cebindeki TC pasaportunu onurla gururla taşıyor. Bu millet artık küçük düşünemez. Hiçbir şehrimize artık küçük düşünmek yakışmaz. Biz büyük düşüneceğiz, büyük hedeflerin peşinden koşacağız.

kullanTürkiye artık küçük düşünemez. Onun için diyoruz ki Sen Türkişyesin, Sen Yozgatsın. Büyük düşüneceğiz. Bu topraklar için toprağa düşenlerin bize vasiyeti budur.

Yozgt'ta yılların ihmalini devraldık. MHP'den belediyeyi devraldığımızda belediyenin borcu 120 trilyondu. Bugün belediyenin bütçesi 44 trilyon."


Kaynak:
Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri