Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Zahide Nine dik durdu be!

22.06.2013 02:28
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli İradeye Saygı mitinglerinin üçüncüsünde, Kayseri'de halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları,

Türkiye oyunlara ve tuzaklara karşı sesini yükseltiyor. Ben inanıyorum ki vandallıktan bıkan CHP'li kardeşlerim de var. Ben inanıyorum ki MHP'li, BDP'li, Saadet Partili, Büyük Partilikardeşlerim de var. Sizi uluslararası medya duymacayaktır.

TÜRKİYE VANDALLIĞI İSYAN EDİYOR

Sizin isyanınız şiddete başvuran isyancılara karşı. Tüm Türkiye vandallığa, yağmacılara isyan ediyor.Halkın iradesine karşı olanlar sesinizi duymayacatır. Varsın onlar duymasın ben sizden öyle bir cevap bekliyorum ki Şam, Gazze, Ramallah, Somali, Miammar, Suriye sesinizi duysun. Bu Kayseri Selçuklu'nun şehri, Kayseri Osanlıların şehri, Kayseri yiğitliğin, bereketliğin şehri, Kayseri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün şehri. Kayseri demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Sandığa sahip çıkıyor muyuz? Milli idareye sahip çıkıyor muyuz? Türkiye ye sahip çıkıyor musunuz? Bizimle misin Kayseri? Bir miyiz, kardeş miyiz? Eylem yapanların niyetini en iyi Kayseri bilir.

Eylem yapanların niyetini en iyi Kayseri bilir. Bu yakanların, yıkanların yağmalayanların asıl maksadını en iyi Kayseri bilir..

Bize ne diyorlar? Başbakan gençleri dinlemiyor diyorlar. Çağırdım. Kendilerini Bakanlar kurulu toplantısından daha fazla dinledim. Onlar genç de buradakiler genç değil mi? Orada yakanlar, şiddete başvuranlarla, bu gençliğin sesini nereye koyacaksınız. Onlara bak, buraya sırt dön. Yok öyle 25 kuruşa simit.

İşe milli iradeye saygı bu. Onu da dinle, bunu da dinle. Bunun yeri sandık. Öyleyse sandığa saygı duy. Diyorlar ki, ne olur sayın Başbakan, miting yapmayın. Ne olur bunu anlatmayın. Tamam biz bu mitingleri yapmayacağız da, hergün sizin bu yakıp kırmalarınızı, kamu binalarımıza saldırmaınızı mı izleyeceğiz. Size milletin sesini duyurmak için bu miting meydanları en meşru zeminlerdir. Bunu görün istiyoruz. Eğer siz de dürüst iseniz, samimiyseniz, hukuk içinde gelin meydanlarda bunu yapın. Kırıp dökmeyin, yakıp yıkmayın. Yazıktır günahtır bunlar milletin malıdır. Şu ana kadar 200 trilyonu aşkın zarar var. Bu nerden çıkıyor? Milletin kasasından çıkıyor. Fakir fukaranın garip gurebanın hakkı var. Ey CHP, solcular sana sesleniyorum! Ortalığı karıştırdın, ortalıkta yapmadığın iş kalmadı. Adeta mikser gibi karıştırdın. Takıldın o aşırı uçların peşine, illegal örgütlerin peşine, ve ondan sonra bu ülkenin yönetimine her türlü hakareti yaptın. Müdahale edimeyecekmiydi Bu CHP'ye sorarsanız müdahale edilmeyecekti. Biz 17 gün sabrettik. Gezi Parkı işgalci grubun değil, Gezi Parkı Türk halkınınıdır. Gezi parkını işgal edenezsiniz bu yasalara aykırıdır. Taksim Meydanı mitingi meydanı değildir. Miting medyanı neresi ilan edilmişse orada mitingini yaparsın.  Bu gençlik geleceğini sahip çıkacaktır. Seçimlerde bu gençliğin nereye sahip çıktığını gördük. Bu millet kendisine hizmetkar olan AK Parti iktidarını iyi görüyor. Allah aşkına ne yaptıktı böyle yapıyorlar. Bunlar demokrasiyi hazmedemediler. Bular mileti de milli iradeyiye hazmedemidiler. Hem millete saygı diyeceksin hem tencere tava diyeceksin. Bu arada tencere tavacılar iyi para kazandı. İşte Kayseride yüzbinler bir araya geldi. Bunlar ne yiyorlar biz okumuş insanız, biz yazarız, biz imtiyaçzlıyı diyorlar. biz herşeyden anlarız diyorlar. Bizim oyumuzla Ahmet'in Mehmed'in oyuyla bir olmaz diyorlar. Bu muhteşem kalabağılığı göbeğini kaşıyan adam diyorlar. Eğer öyleyse makarna dağıt bütün kaymak takımı CHP seni sende dağıt. Eğer bununla bu iş hallediliyorsa buyur yapın.

'ZAHİDE NİNE'Yİ GÖRDÜNÜZ DEĞİL Mİ?'

Zahide Nine'yi gördünüz değil mi? Zahide Nine, dik durdu, eğilmedi. Tek başına bunu yaptı. O Zahide Nine'nin eli öpülür. İşte o Zahine Nine'ler Nene Hatun'ların varisidir. Biz, sizler, Nene Hatun'ların varisleriyiz. Bunlar, Zahide Nine'ye nasıl bakıyorsa bütün millete de öyle bakıyorlar ama artık Zahine Nine'ler susmuyor, bunlara ağızlarının payını veriyor ama artık millet susmuyor, bunlara gereken cevabı veriyor.

Artık millet susmuyor, bunlara gereken cevabı veriyor. Sizin tuzaklarınızın üzerinde bir tuzak var işte siz o tuzağı göremiyorsunuz. O mutlak kudret sahibinin tuzağı. Köylüsünüz köylü kalacaksınız, koyunsunuz sizi güdeceğiz dediler. Anadolu ve Trakya bu oyunu bozdu. İşte Kayseri burada bütün Anadolu bütün Trakya şehirleri gibi Kayseriyi de küçümsediler. Başörtülerinde okullara gelmeyin dediler. Bizim ürettiklerimizi bizim ürettiğimiz fiyata tüketeceksiniz dediler. Siz sanatkar olmayacaksınız, siz bilimden mimariden anlamazsınız. sizden Cumhurbaşkanı olmaz dediler. Oldu mu? Artık sizden muhtar bile olamazsınız dediler oldu mu? Sizin tuzaklarınızın üzerinde bir tutzak var işte o tuzağı siz göremiyorsunuz. O tuzak mutlak kudretin tuzağıdır. Siyate  asla yanaşmayacaksınız dediler. Yoklusunuz  yoksul kalacaksınız dediler, köylüsünüz köylü kalacaksınız dediler. İşte anadolu, trakya bu oyunu bozdu. Kayresi bu oyunu birkez daha bozdu. Türkiye baharı diyenler oldu. Türkiye baharı 3 Kasım 2002'de yaşanmıştır. Artık Türkiye'ye kış şartları geri gelmeyecek. Bunların gözü var görmez bunların kulağı var hakkı duymaz. Türkiye 3 Kasım 2002'de hortumculara, cuntacılara en güzel cevabı vermiştir. Millet milli iradeye hakkına hukukuna demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu mitingler zam mitingleri değil. Dert başka enterasan olan ne biliyormusunuz ben Beyoğlunda doğdum ben kasımpaşanın çocuğuyum. Ben Taksim'in ne olduğunu biliyorum. Tarihini de biliyorum bugününü de biliyorum. Bir tarihi bir kültürü ayağa kaldıralım istiyoruz. Ve Taksim meydanı bütün araçlar yerin altına alınsın diyoruz. Bizim karşımıza dikilenler yok yok onlar orda kalsın diyor. Bunların çevre anlayışı bu. Polisin biber gazına hayır ama arabaların egzosuna evet diyorlar. Hava kirliliğini ortadan kaldırmak benim dönemimde oldu. Çöp dağlarından bu kardeşiniz zamanında kurtuldu. Bunlar çevre adına yapıldı.

TÜRKİYE ÜZERİNDE KURULAN OYUNLARI SİZ BOZDUNUZ

Söz milletin, karar milletindir. Hiç bir oyun bunu bozamaz. Uluslararası medyadın Türkiye düşmanları ne yaparlarsa yaptın Türkiye bu oyuna gelmeyecektir. Kardeşlerim 3 Kasım 2002'de oyunu bozdunuz. Cumuhuriyet mitingleriyle kurulan oyunu siz bozdunuz. Cumhurbaşkanı seçtirmek oyununu siz bozdunuz. Reyhanlı'daki oyunu siz bozdunuz. Türkiyedeki STK'lar 53 vatandaşımızın ölümüyle ne kadar üzüldüler. Uluslararası medyanın sesi çıktı mı? Ama ana muhalefet te bunun hesabını verecek. Bu oyunda bozuldu bozulacak. Benzin kuyruklarında bizleri durdurdular. Milleti durduramayanlar artık kendileri duran adam oldular. Bu oyunu da bozacağız.  Kardeşim söz milletindir. Yetki milletindir. Karar milletindir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Hiçbir tuzak bunu bozamayacak. Türkiye düşmanları ne yaparsa yapsın bu oyunu gelmeyeceğiz. Biz milletin bize verdiği yetkiyi kullanıyoruz. Söz milletindir. Ey MHP sen bol bol başbakana küfret. Türkiye güçleniyor. Borsanın değer kazanmasından bunlar rahatsız oldular. Faizler en düşük seviyeye indi. Bayrağımızın, paramızın dünyanın güç kazanmasından rahatsız oldular. Sevgili kardeşlerim bu göstericileri kukla gibi oynattılır. Türkiye artık aylardır şehit haberleri gelmiyor.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ KARARLILIKLA İLERLETECEĞİZ

Türkiye artık törer nedeniyle çatışma haberi gelmiyor bundan da rahatsız oldular. İnsanlar artık boşalan köylerine dönüyor. 7 coğrafi bölge artık kucaklaşıyor. Türkiyle Kürdüyle bir olduk beraber olduk. Terör artık işallah sona eriyor.30 yıldır devam eden, arkasında 40 binden fazla can bırakan terör, Türkiye'ye çok ağır bedel ve faturalar ödeten terör artık sona eriyor. İşte bundan çok rahatsız oluyorlar.. Helalleşmenin gerçekleşmesinden rahatsız oluyorlar. Polisimin biber gazından şikayet edenler polisime silahla ateş ediliyor bunlar konuşulmuyor. Çözüm sürecini kararlılıkla ilerleteceğiz bizin en büyük hazinemiz kardeşlerimizdir. Kardeşliğimiz yücelterek Türkiye'yi büyüteceğiz. Akil insanlar görevini tamamladı. Roparları hazırlıyorlar. Çarşamba günü final toplantımızı yapacağız. Çözüm süercimizi ilerleteceğiz. Hep birlikte ilerleteceğiz. Bizim en büyük hazinemiz unutmayın kardeşliğimizdir.

ALEVİ KARDEŞLERİMİZ ÜZERİNDE OYUN OYNANMAK İSTENİYOR

Alevi kardeşlerimize buradan samimiyetle sesleniyorum. Alevi kardeşlerimiz üzerinde oyun oynanmak isteniyor. Dersim olayları ile ilgili özür beyanında bulurken, CHP'nin Genel Başkanı karşımızda durdu. Alevi kardeşlerimizin sorunlarına hassasiyetle eğildik. Bu topraklar üzerinde asla ameliyat yaptırmayız. Bu oyunlara karşı lütfen dikkatli olun. Dersim olaylarına karşı, bizim dönemimizle alakası olmadığı halde bir Başbakan olarak özür beyanında bulunurken, CHP'nin Genel Başkanı özrümün istikametinden değil karşısında durmuştur. Güya kendisi Dersim'li. O dönemi izlediniz mi? Bunları iyi bilmeniz lazım. Türkiye hepimziin ortak vatanı.  Bu bayrak hepimizin, bu toprak hepimizin. Ne dedi bu kardeşiniz partiyi kurduğu zaman; Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Asla bu topraklar üzerinde ameliyat yaptırmayız dedik. Bölünmeyeceğiz, dik duracağız, eğilmeyeceğiz. İri olacağız diri oalcağız. Sandık sonucu her ne olursa olsun biz yüzde yüzün hükemetiyiz. Türkiye kocaklamaya devam ettik edeceğiz. Eğer bunu yapmasaydık 78 vilayetinde milletvekili çıkaramazdık. Türkiye'yi hep beraber birlikte büyüteceğiz. 

MUHALEFET MİLLETİN TAMAMINI KUCAKLAYAMADI

Sandık sonucu her ne olursa olsun Türkiye'yi beraber olarak kucaklamaya devam ediyoruz. Biz bunu başaramasaydık bu ülkenin 78 vilayetinden milletvekili çıkaramazdık. CHP, MHP, BDP belli bir bölgede. Çünkü bunlar milletin tamamını kucaklayamadılar. Biz hep ne dedik, bu ülkeye bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik dedik. Türkiye'yi hep beraber büyüteceğiz. Yarın Samsun'dayım, diğer gün Erzurum'da. Şimdi benim sizden bir ricam var. Sincan'da başlattığımız bayrak kampanyasını devam ettireceksiniz. Balkonlarımıza bayraklarımızı asacağız. Değerli kardeşlerim bayrak yasasına uyan bu bayrağımızdır. Üzerinde hiç bir unsur olmayacak. Hazır mıyız buna?


 
Bu haber toplam 3888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri