Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Zalimler için yaşasın cehennem

04.03.2014 15:05
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin hazırladığı Adıyaman mitinginde konuştu. Erdoğan AK Partiliyim diye kendini tanıtan adaylara karşı uyardı: Sakın inanmayın onlar sahtekar...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan el Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da partisinin mitinginde halka hitap ediyor.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"İftira atan cezasını çeker. Namuslu insana leke bulaştırmaya çalışan o lekeyi eline yüzüne bulaştırır."

"Cebrail parti kursa desteklemem diyen zat şu anda CHP'yi destekliyor, istikamet çiziyor, kukla gibi idare ediyor."

"Bunlara gönül veren kardeşlerime sesleniyorum 'Hala 2 elinizi başınızın arasına alıp ben ne yaptım demeyecek misiniz."

"Sizin başınızdaki zatın vatanı burası değil mi Amerika mı Niye oradan Türkiye'yi karıştırıyor Eğer dürüstse, doğruysa bu vatanı karıştırmasın, vatanına gelsin. Niye gelemiyor Yoksa onunla ilgili de yasaklar mı var, kumpaslar mı var 'Niçin gelemiyor' diye bir sorun."

"Kurdukları tuzak artık bozuldu. CHP'nin, MHP'nin, Pensilvanya'nın, onlarla birlikte medyanın, iş çevrelerinin kurdukları tuzak alt üst oldu. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 'Darbe yapalım, sandıksız hükümeti devirelim' dediler, ayakları dolaştı, tökezlediler. Şimdi bunun hesabını verecekler, millet sandıkta bunun hesabını soracak. Hukuk yoluyla da biz hesabını soracağız."

'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM DİYORUM'

"Zalimler için yaşasın cehennem diyorum. Zulm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bunların kardeşliği kaset kardeşliği. Bu Pensilvanya’daki iftira şebekesi önce Cumhuriyet Halk Partisi’ni dizayn etti. Bitlis’te beş parti bir araya geldi ama kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Adıyaman inşallah sandıkları patlatacak. Gelirken cadde boylarında Adıyamanlı kardeşlerimi görünce gurur duydum bizi hiç yalnız bırakmadılar. Bunların sandıktan umudu yok onun için istifa ile montajla işi idare etmeye çalışıyorlar. Bu Pensilvanya’daki zat Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanının eline kasetler veriyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanı da bunun çığırtkanlığını yapıyor. Zaten kendisi kasetle geldi kasetle de gidecek. Utanmadan sıkılmadan başbakana yalanlar iftiralar atıyor. Sen SSK genel müdürüyken batırdın orayı. Biz alacak ilaç bulamıyorduk. Sandıkta bunlara siyasi bir tokat atmamız lazım. Adıyaman Türkiye'nin bir numarası olsun. Bu bay Kemal sabah söylediğini öğlen, öğlen söylediğini akşam kendisi yalanlıyor."

"3 yıl önce bir televizyon kanalında partileriyle ilgili kayıtları eleştiriyordu. Bu dinleme kayıtlarını kim veriyor bunlar gizli değil mi kim bu savcı diye soruyordu. Başbakanı dinleyen hangi derin devlet diyordu. Milliyet gazetesi 27 Aralık 2012. Savcı suç işliyor diyordu. Şu anda bu kayıtları yapan bunları internette yayınlatan savcıları aynı Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı bugün sahip çıkıyor. Daha iki yıl önce yasadışı dinleme hepimizin tepki göstermesi gereken suç diyordu. Çark etmek fıtratında var. O koltuğa kasetle oturdu şimdi bunun bedelini ödüyor."

'BUNDAN TAHTAKALE'DE KASETÇİ OLUR'

"Bu paralel yapı Milliyetçi Hareket Partisi’ni, Cumhuriyet Halk Partisi’ni dinlemiş ama ikisi de tek söz söyleyemiyor. Başbakan'ın dinlenmesi çok vahim bir olay diye gazetelere yansıyor. Türkiye gazetesi 2012. 'Yeniden yargılanmayı da destekleriz' diyor. Bugün sorun tam aksini söyler. Cemaat saydamlaşsın diyor burada da. Hürriyet gazetesi 2 Nisan 2011. Akşam başka sabah başka. Bundan siyasetçi olur mu? Bundan ancak İstanbul’un Tahtakale’sinde kasetçi olur. Orada gitsin kaset satsın. SSK’nın genel müdürüyken orayı batırdı, Rahşan affı ile kurtardı.

'VATANDAŞ SANDIKTA YUMRUK ATACAK'

"İstanbul adaylarını gördünüz mü bunların bir vatandaşa yumruk atıyor. Vatandaşta bunlara sandıkta yumruğu vuracak. Tüm Türkiye o yumruğum hesabını 30 Mart’ta sandıkta soracak. Kurdukları tuzak artık bozuldu. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Dediler sandıksız hükümeti devirelim dediler ama tökezlediler. Millet sandıkta bunun hesabını soracak. Ardından hukuk yoluyla biz hesabını soracağız."

SAKIN İNANMAYIN

Adıyaman seçimlerde inşallah sandıkları patlatacak. Bazı adaylar AK Parti'den aday olamayınca ben seçilince AK Parti'ye katılacağım diyormuş. Sakın inanmayın. AK Parti'nin adayı AK Parti'den aday olur. Onlar sahtekarlar.

Bu MHP'nin, CHP'nin geçmişi kirli. Biz geldiğimizde bankalar batmıştı.

Hüsrev Kutlu kardeşimi sizlere emanet ediyorum. İnşallah daha güçlü çıkarak yola devam edeceğiz. Durmak yola devam edeceğiz.rotahaber

Bu haber toplam 3224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri