Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan-Zana görüşmesi sona erdi

30.06.2012 18:33
Başbakan Erdoğan, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Zana ile görüştü. 1,5 saat süren görüşme sonunda bir açıklama yapılmadı. Zana, görüşme öncesi Orhan Doğan'ın mezarı başında mesaj verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Resmi Konut'ta Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'yı ağırladı.

Resmi konuttaki görüşme sona erdi. Görüşme 1,5 saat sürdü.

Leyla Zana, terör sorununu Başbakan Erdoğan'ın çözeceğine inandığını dile getirmiş ve bu ifadeleri ile dikkat çekmişti.

Zana bu çıkışının ardından Başbakan Erdoğan'dan görüşme talebinde bulunmuştu. Zana'nın bu talebine Başbakan Erdoğan'dan karşılık geldi.
 
Başbakan - Zana görüşmesine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da katıldı.
 
Geçtiğimiz haftalarda Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda 'Kürt sorununu Erdoğan çözer' sözleriyle bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Zana'nın bu sözleri sonrası Erdoğan, 'Görüşebilirim' demiş, ardından bugünkü görüşme için Başbakan Erdoğan Zana'ya randevu vermişti.
 
Göbeğinizden Bıktınız mı? Yaza kadar göbeğinizi eritin!
Zana'nın Başbakanlık Resmi Konutu'na geldiği an objektifler tarafından böyle görüntülendi. Zana'nın gülümseyen yüzü dikkatlerden kaçmadı.
 
ZANA'NIN BUGÜNKÜ GÖRÜŞME ÖNCESİ VERDİĞİ MESAJ
Başbakan Erdoğan’la buluşan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana’dan görüşme öncesi yeni mesajlar geldi. Zana, 5 yıl önce kalp krizinden ölen eski DEP Milletvekili Orhan Doğan'ın mezarı başındaki dünkü anma töreninde "Bu topraklara mutlaka barış gelecek. Barışa olan inancımızı korumalıyız" dedi.
 
Bir halka saygılı olmak iki tarafın da kazancı olacaktır" diyen Zana şunları söyledi:
 
"Her zaman barışa olan inancımız olmalı ve bu konuda da bilgili olmamız gerekiyor. Hiç bir savaş sonuna kadar devam etmez. Bu topraklara barış mutlaka gelecek. Bir halka saygılı olmak her iki tarafında kazancı olacaktır. Ne derlerse desinler, ne olursa olsun, bizim ruhumuz birlik ve beraberlikten yanadır.
 
Bütün hizmetlerimiz halkımız içindir. Dost ve düşman herkes bilsinki, bu birliktelik bu topraklara mutlaka barışı getirecektir, barış bu topraklarda mutlaka yeşerecektir. Belki bizim ömrümüz yetmez. Ne krallık tahtı, ne iktidarlar devamlı değillerdir..."
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber toplam 4342 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri