Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a bir ödül daha

06.01.2011 15:02
Başbakan Erdoğan'a Kuveyt'ten 'Üstün Müslüman Şahsiyet' ödülü verileceği açıklandı.
Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Başbakanı Şeyh Nasser Al-Mohammed Al-Ahmad Al-Sabah'ın ve Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad Bin Jassim Bin Jabor Al-Thani'nin davetlisi olarak 9-12 Ocak 2011 tarihlerinde sırasıyla Kuveyt ve Katar'a resmi ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Başbakan Erdoğan'ın 9-11 Ocak 2011 tarihlerinde Kuveyt'te gerçekleştireceği temaslar kapsamında, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, Ulusal Meclis Başkanı Jassem Mohammad Abdulmohsen Al-Kharafi ve Başbakan Şeyh Nasser Al-Mohammed Al-Ahmad Al-Sabah ile biraraya geleceği kaydedildi. Erdoğan, ziyareti sırasında Türkiye-Kuveyt İş Forumu Toplantısı'na katılacağı ve ayrıca Kuveyt Fonu Başkanı Abdulwahab Al-Bader ile Kuveyt Yatırım İdaresi Başkanı Bader Al-Saad'ı da kabul edeceği belirtildi.

Başbakan Erdoğan'a Kuveyt ziyareti sırasında Şeyh Fahad Al-Ahmad Uluslararası Hayır İşleri Ödülü Kurulu tarafından kendisine tevcih edilen "Üstün Müslüman Şahsiyet" ödülünü de kabul edeceği açıklandı.

Başbakan Erdoğan'ın 11-12 Ocak 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek Katar ziyaretlerinde ise, Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Khalifa Al-Thani ve Başbakan ve Dışişleri Bakanı Hamad Bin Jassim Bir Jabor Al-Thani ile bir araya geleceği kaydedildi. Erdoğan, ayrıca, Türkiye-Katar İş Forumu Toplantısı'na da katılacağı belirtildi.


 

Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri