Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a diktatör diyen CHP Kılıçdaroğlu'na ne diyecek?

15.11.2011 15:12
Kılıçdaroğlu aleyhinde haber yapan Gercekgundem sitesi hakkında 'okumayın' kampanyası başlatan CHP, aynı nedenle Erdoğan'a 'diktatör' demiş ve bir de soru önergesi vermiş.

Kılıçdaroğlu aleyhinde haber yapan Gercekgundem sitesi hakkında 'okumayın' kampanyası başlatan CHP, aynı nedenle Erdoğan hakkında soru önergesi vermiş.

Dün resmi sitesinden daha önce referans gösterdiği haber sitesininaleyhte haber yapması üzerine 'Bu siteyi okumayın' diye kampanya başlatan CHP'nin 3 yıl önce, benzer bir kampanyayı Doğan Grubu gazeteleri için başlatan Erdoğan hakkında gensoru önergesi verdiği ortaya çıktı.

BAYKAL KILIÇDAROĞLU'NA ŞİMDİ DİKTATÖR DER Mİ?

Bununla da yetinmeyen CHP'liler 2008 yılında Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle eleştirmişlerdi. En sert tepki ise o günlerde CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal'dan gelmişti.

Baykal, Başbakan Erdoğan'ın 2008 yılında yaptığı konuşmada, yalan haber yaptıklarını iddia ettiği Doğan medyasına ait gazeteleri almayın çağrısını eleştirerek, 'Bu totaliter, dikta anlayışı demişti.

OKTAY EKŞİ BUNU HATIRLAR MI?

O günlerde Erdoğan'a en sert tepkiyi gösteren kişilerden biri de dönemin Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'ydi. OKtay Ekşi, o dönemde yaptığı açıklamada başbakanın sözlerini antidemokratik zihniyet örneği olarak nitelendirmiş ve “Başbakanın bu çağrısı eşi az bulunur ayıp ve eşi az bulunur bir antidemokratik zihniyet örneğidir” demişti.

Şu anda CHP Milletvekili ve o dönemlerde DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de Erdoğan'a sert tepki gösterenler arasındaydı. Çelebi o günlerde Başbakan Erdoğan'ın, eleştiriye, farklı seslere, farklı düşüncelere tahammülü olmadığını belirtmiş ve "Erdoğan'ın bu yöndeki tutumunun gittikçe katılaşmasını endişeyle izliyoruz." demişti.

ÇGD 'KILIÇDAROĞLU'NDAN UTANIYORUZ" DER Mİ?

Başbakan Erdoğan'ın sözlerine en sert tepkiyi ise Çağdaş Gazeteciler Derneği göstermişti. ÇGD, yaptığı açıklamada; Başbakanın çağrısını çağdışı bulduklarını belirtmiş ve "Böyle bir başbakana sahip olduğumuz için utanıyoruz" demişti.

CHP bunlarla da yetinmemiş ve Başbakan Erdoğan hakkında soru önergesi vermişti. Üç yıl sonra Erdoğan'ı eleştirdikleri çağrının aynısını yapan Kılıçdaroğlu'na CHP'nin ve o günlerde tepki gösteren isimlerin nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu.

ERDOĞAN 3 YIL ÖNCE NE DEMİŞTİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2008 yılında Doğan medyasının partisi hakkında asılsız haberler yaptığını ileri sürmüş ve "Türkiye'de medya güvenilirliğini yitirdi ve kendini bitirdi.Onun için bundan sonra ben de diyorum ki partinin mensupları olarak yalan yanlış bu haberleri yapan medyaya karşı sizler de kampanyanızı başlatın, sürdürün ve bu gazeteleri evinize sokmayın. Almayın" demişti.

KILIÇDAROĞLU DÜN NE DEDİ?

Gerçekgündem sitesinin sahibi Barış Yarkadaş'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Soros'un desteklediği TESEV'in kurucularından olduğunu belgesiyle ortaya koymasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, CHP'nin resmi sitesinden yaptığı açıklamada şöyle dedi;

 "Uzun zamandan beri CHP konusunda kendisini referans gösterme gayretinde olan Gerçek Gündem'in CHP örgütüyle, CHP'deki gelişmeler konusundaki haberleri ve yorumları asparagastır, gerçeği yansıtmamaktadır. Gerçek değil, hayalî gündemlerle kamuoyu ile CHP örgütünü yanıltmaya ve CHP'deki yenilenmeyle ilgili olarak kuşkular yaratmaya çalışan internet sitesinin haber ve yorumları maksatlıdır. Bu nedenle partililerimiz tarafından da ciddiye alınmamalıdır."

İki açıklama ve şu anda CHP milletvekili olan isimlerin 3 yıl önce Erdoğan'a gösterdiği tepkiler bu şekilde. Şİmdi gözler ise, 3 yıl önce Erdoğan'a sert tepki gösteren isimlerin aynı tepkiyi Kılıçdaroğluna gösterip gösteremeyeceğinde...

ROTAHABER / ÖZEL

Bu haber toplam 1728 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri