Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a sürpriz Barzani desteği!

14.11.2013 01:26
Erdoğan'ın Diyarbakır çıkarması BDP'yi rahatsız etti. Başbakan'a en ilginç destek ise Leyla Zana'dan geldi.
Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Genel Kurul'da kadın milletvekillerinin çalışmalara ceket ve pantolonla gelmelerine imkan veren İçtüzük değişikliği teklifi görüşmelerine pantolonla katıldı. Zana, Barzani'nin Diyarbakır ziyaretini ise Ahmet Türk'ün aksine çok olumlu olarak değerlendirdi, ""Kimse bu ziyarete seçime yatırım gözüyle bakmamalıdır. Kürtlerin bir birleri ile rekabet değil, birbirlerini tanıma, tanımlama ve tamamlama sürecidir. Bu herkese mesajdır. Herkesin bakışı farklı olabilir ama demokrasi diyorsak, demokratik işleyiş diyorsak önce herkes kendinden başlamalıdır" dedi.
 
Meclis Genel Kurulu'nda kadın milletvekillerinin pantolon giymesine olanak sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair İçtüzük Teklifi görüşüldü. Teklif üzerindeki görüşmeler devam ederken Leyla Zana pantolon ile genel kurul salonuna geldi. Zana'nın siyah pantolon ve turuncu renkte bir ceket giydiği gözlendi. 
 
BAŞBAKAN'A DİYARBAKIR DESTEĞİ
 
Mesut Barzani'nin Diyarbakır ziyaretini değerlendiren Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, ziyaretin tarihi önemde olduğunu, anlamlı ve değerli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Sürece katkı sunucağı umudunu taşıyorum. Hiç kimse küçük hesaplarla yaklaşmamalıdır. Kürtlerin bir birleri ile rekabet değil, bir birlerini tanıma, tanımlama ve tamamlama sürecidir. Bu herkese mesajdır. Herkesin bakışı farklı olabilir ama demokrasi diyorsak, demokratik işleyiş diyorsak önce herkes kendinden başlamalıdır. Hiç kimse bu ziyarete seçime yatırım gözüyle bakmamalıdır. Önemli olan ve kalıcı olması gereken süreçtir. Buradan herkes kazançlı çıkacaktır. Kaybedeni olmayacaktır. Bu ortak geziyi de selamlamak gerekir"
 
Zana, Mesut Barzani ile birlikte ünlü sanatçı Şivan Perwer'in de Diyarbakır'a gelecek olmasını değerlendirirken, "Bu 30 yıla aşkın sürgün politikasının çürütülmüş şeklidir. Umuyorum ve diliyorum bu bir başlangıç olur. Arkasında sürgünde yaşayan herkesin yolunu açar. Şivan Perver ile birlikte İbrahim Tatlıses'in de olması sürece sanatsal bir katkı sunucağını düşünüyorum" dedi.
İNTERNETHABER
Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri