Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a "yurt dışına kaç" mesajı!

18.05.2013 11:30
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 2005 yılında bir medya yöneticisinin "Başbakan’ın yurt dışına çıkması" konusunda uyarıda bulunduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 2005’te bir medya yöneticisinin darbe konusunda Başbakan’ı uyardığını anlattı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yedi yıl önce bir medya kuruluşu yöneticisi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan darbe “uyarısının” ayrıntılarını Taraf  gazetesine anlattı. Şahin, olayın 2005 yılında gerçekleştiğini belirterek, medya yöneticisinin, darbe ile ilgili hazırlıkları anlattıktan sonra, “Bu işler çok ciddi, Başbakan’ın yurtdışına gitmesi iyi olur” dediğini söyledi.

Başbakan’ın yurt dışına çıkması” konusunda uyarıda bulunan medya yöneticisinin “kimliğini” açıklamasının doğru olmayacağını ifade eden Şahin, uyarıyı yapan medya yöneticisinin o dönemde, medyada etkili bir görevde olduğunu, daha sonra ise söz konusu kişinin görevden alındığını söyledi. Şahin, “İlgili şahıs yaşadığı için şu anda ismini açıklamam doğru olmaz” dedi. Şahin, “darbe uyarısı” yapan yöneticinin2005 yılında bir başka konu için kendisini ziyaret ettiğini; ziyarette ise, darbe hazırlığı konusunda bilgi verdiğini kaydetti. Şahin, “Medya yöneticisi, görüşmede bu işler çok ciddidir. Ciddi de hazırlık var. Başbakan’ın yurtdışına çıkması iyi olur. Hükümetin uzaklaştırılması isteniyor’ şeklinde uyarıda bulundu” ifadelerini kullandı.


BAŞBAKAN YORUM YAPMADI

Şahin, uyarıya ilk etapta ehemniyet vermediğini belirterek, daha sonra ise bir sohbet ortamında, konuyu Başbakan’a ilettiğini söyledi. Başbakan’ın kendisini dinledikten sonra hiçbir yorumda bulunmadığını ifade eden Şahin, “Aynı masada oturduğumuz, devlet meselelerini tartıştığımız komutanların, seçimle iktidara gelmiş bir hükümeti uzaklaştırmak istediğini inanamamıştık” dedi.

  

Bu haber toplam 2636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri