Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN'DAN ALTERNATİF YÜRÜYÜŞ AÇIKLAMASI

30.10.2012 13:00
Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Cumhuriyet cumhurundur, halkındır, herkesindir. Cumhuriyeti herkesin olmak çıkartıp sadece kendilerine ait bir sembol olmaya getirmeye çalışanlar, Cumhuriyeti değil, kendilerine ait bir imtiyaz yönetimini arzulayanlardır'' dedi.

Erdoğan, ''Cumhuriyeti cumhurdan kurtarıp kendi tekellerine almak isteyenlere asla geçit vermeyeceğiz. Milletten seçim sandığında alamadığı yetkiyi sokakları terörize ederek gasp etmek isteyenler bugüne kadar daima hüsrana uğramışlardır, bundan sonra da hüsrana uğramaya devam edecekler'' şeklinde konuştu.

Erdoğan, ''Türkiye'de Cumhuriyet'i gerçek anlamda halkla buluşturan biziz. Milletimizin desteği bu yüzden artarak devam ediyor'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sorumlu davranmaya davet eden Kılıçdaroğlu, ''Şekeri elinden alınmış çocuk edasıyla siyaset yapılmaz. Ana muhalefet partisi genel başkanlığı hiç yapılmaz'' dedi.

Yazıklar olsun

Bazı köşe yazarlarının, Birinci Meclis önünde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına izin verilmemesi eleştiren yazılarına da atıfta bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Yazıklar olsun. bu nasıl köşe yazarlığı, bu nasıl haddini bilmezlik. Bölücü başının posterlerinin asılmaması yönelik verdikleri mücadele ortadayken, siz nasıl oluyor da Türk Bayrağı, Atatürk engellendi diyebiliyorsunuz. Hipodrum'da bulunanlar, Türk Bayrağı ve Atatürk'ün posterinden başka bir şey taşımadılar. Niye orada bulunmadınız? Bu ayrımcılıktır, bölücülüktür. Bunların derdi, Cumhuriyet'i kutlamak değil. Bunlar Türk Bayrağı'nı istismar ederler, bunlar bugüne kadar Atatürk'ü de istismar etmişler, istismar ettikleri halde bir yere gelememişlerdir.

Cumhuriyetin bu noktadaki korunmasının cumhura ait olduğunu CHP öğrenmediği sürece sürünmeye devam edecektir. Terör örgütü Türkiye'yi silahla, kan dökerek, baskı ve zulümle bölmenin peşinde. Bunlar, laiklik adına bölücülük yapıyorlardı, bugün de Cumhuriyetçilik maskesi altında ayrımcılık yapıyor'' 

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
akp
adem
akp teror orgutu pkk,ya hizbullaha el,kaideye. turkiye icinde.hamas,a.dinci orgutlere,ulema,cemat, terorune.destek veriyor.akp,nin korkusu ondan!!! bu iyice anlasildi.akp icin teror onemli gerisi hikaye.akp geldi hergun teror var.akp,amerikanin destegille kurdista,ni kurdurmak icin gorev almistir.
30 Ekim 2012 Salı 19:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri